Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicak viselkedeseben kene...

Cicak viselkedeseben kene segitseg. Kell tennem valamit, vagy megoldjak egymas kozt?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon szelid kis hethonapos ivartalanitott kandurunk. Kerti cica. A szomszedban lakik egy fel ev koruli nosteny kiscica, nem tudom, hogy ot ivartalanitottak-e. A kiscsaj sokszor atjar hozzank, eszik is a mi cicank kajajabol, de a mienk is neha atmegy a lanykahoz szomszedolni, azt nem tudom, hogy ott is eszik-e. "Szerelem" ugyebar kizart (ivartalanitas). Azt vettem eszre, hogy a kiscsaj nagyon fesztelenul viselkedik a mi kertunkben, de a mi kandurkankat mintha feszelyezne a lany jelenlete. Ahogy eszik a mienk, mindig oda-odapillant a kapuhoz, ahol be szokott jonni a lanyka, es ha itt a lany nalunk, olyan kis feszulten viselkedik, meg beall a cicahaz ajtajaba "orkodni". De soha nem agressziveskednek egymassal. De a mienk tenyleg szelidke, lehet, h ezert? Mindig megszagolgatjak egymas orrat. Ez vajon annak a jele, hogy kedvelik egymast? Hagyjam, hogy elintezzek egymas kozott, vagy tennem kene valamit?
2016. nov. 12. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem bántják egymást, szerintem semmi baj nem lesz. Ha a nőstény cica a tied előtt is átjárt, akkor azért viselkedik fesztelenül, mert jobban ismeri a helyet. Egyébként a szomszédodnak nyugodtan ajánld az ivartalanítást, ha nem akar minden évben 5-6 újabb kóbormacskát az utcákra, vagy éppen gödröt ásni nekik...
2016. nov. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem jart at, mert kisebb, mint a mienk:) meg nem felnott cicak :)
2016. nov. 12. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd őket, nincs baj köztük. Az orrszagolgatás az üdvözlést jelenti a cicáknál. :)

Nem tudom, a szomszédod ivartalanít, oltat-e stb.

Esetleg megkérdezheted. A te cicádnak azonban legyenek meg az oltásai, a folyamatos bolha-kullancs elleni védelem, negyedévente féregtelenítés. Így kevésbé valószínű, hogy elkap valami betegséget vagy élősködőt akár a lány cicától, akár más cicáktól.

2016. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nalunk megvan minden oltas, feregtelenites, bolhacseppek, minden. Igazabol a szomszednal nem tudom, de a cicalanynak is van nyakorve, nevtablaja, lathatoan nem elhanyagolt o sem. Igazabol az zavar, hogy erzem, hogy a mi cicankat feszelyezi, hogy a kis szomszed siman bejar a cicahazaba, kiszolgalja magat a kajajabol, es o meg nem mer vagy nem akar kozbelepni, de azert latom, higy van benne feszultseg emiatt. Aztan persze azt sem akarom, hogy beteljen a pohar a mienknel, es agressziv lenne egyszer csak a mienk a kislannyal.
2016. nov. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!