Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicából benti? (többi lent)

Thuesday kérdése:

Kinti cicából benti? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos fiú cicám, akit eredetileg benti cicaként akartam befogadni, de anyáék nem nagyon kedvelték eleinte és nem is engedték.

De már lassan 4 hónapja van velünk, a hetekben fogjuk ivartalaníttatni is.

A nálunk töltött pár hónap alatt minden bekövetkezett, ami miatt inkább bent tartottam volna kezdetektõl fogva(lánycicákat vonzz, eltört a lába valami utcai baleset alatt este és a többi..) vagy legalábbis félig bent félig kint tartani, mert van kertünk.

Szegény macskával mindig történik valami ezért szeretnén bent tartani. Ha bent lenne nem szedné szét a bútorokat vagy hasonlók(nagyon jól nevelt cica, érti a kulcsmondatokat mint pld: nem jöhetsz, szállj le menj arréb stb.) ezért szeretnék segítséget kérni:

Hogyan vegyem rá anyát, hogy az ivartalanítás után bent lehessen a macska?


Elõre is köszönök minden választ és segítséget!:3

17L



2016. nov. 12. 09:45
 1/4 anonim válasza:
Most telen, mert hideg van ejjelre mindenkepp bent hagynam, ugyanakkor szuksege van mozgasra, levegore is meg szabadsagra is, ezert jo, hogy van udvar. Szoval a kinti es benti megoldas lenne a legjobb, igy kellene megegyezni. Nem lehet mindig csak bent, mert boldogtalan lesz a cica.
2016. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukádat zavarhatja majd pl. a szőrhullatás: kicsi a macska, most kell rászoktatni, hogy fésülöd: van a szőrhossznak megfelelő kefe, aljszőrkefe, meg "fésű". A karomélezés ellen vannak kaparófák, meg kell neki mutatni, én rendesen karmoltam a kaparóját, aztán rájött, hogy miért van ott (nekem falra erősíthető van). Valamint a macska függőleges irányba is mozog a bútorokon. Mivel ismeri a vezényszavakat, ez nem lesz gond, csak egy kis türelem kell, míg megszokja, hogy pl. nem mehet fel a legfelső könyvespolcra.

Illetve: sok türelem kell. Anyukádat talán ezzel lehetne meggyőzni, hogy a macska már így is megkapta az alapokat nevelésből, és már csak egy kicsi kell hozzá, hogy odabent egy tökéletes úrifiú váljék belőle, és egy-két apróságot biztosítani kell neki, viszont ilyen kaparókat meg fésűt egyszer kell megvenni. Kb. hét hónapos korára az enyémnek az aktív nevelése be is fejeződött. Mindig szépen beszéltem vele, és leszedtem onnan, ahova nem akartam, hogy felmenjen.

Van még a "macska nem mehet fel az ágyra" kérdés néhány háztartásban. Fel fog menni. Az enyém ott is alszik (ha akar), és ha nincs a szobában behívom, mert úgy nem tudok elaludni. Mi lakásban lakunk, bérházban.

Amit én megcsinálnék, ha kertesbe költöznék (szeretnék) (szüleid örülnének): egy kifutót a macskámnak: valami váz, gondolom fából, lécekből, és pl. csirkeháló, bár valaki azt írta itt, hogy azt ledarálta a macskája. Merthogy amúgy még elmehet sétálni bárhova, aztán autók is vannak a világon, meg ilyesmi.

Próbáld anyukádnak adagolni, azt is, hogy milyen cuki, meg hogy odakint akár betegségeket is elkaphat más macskáktól, és a macskabetegségek nagyon komolyak és szörnyűek (tényleg), és hogy milyen jó lesz (mármint anyukádnak), mikor reggel dorombolva a lábához törleszkedik, te meg felelősséget tanulsz, mert mindenre meg fogod tanítani, egy iszonyat jólnevelt macskát csinálsz belőle és fel fogod nevelni :-) amúgy tényleg. Amúgy úgy kell csinálni, mint egy kisgyerekkel.

2016. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2#

Nagyon szépen köszönöm! Iszonyat hasznos volt végigolvasni remélem így már sikerülni fog😢

2016. nov. 13. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:

A leghatásosabb talán az lenne, ha még tudnád anyukád győzni arról, hogy olcsóbb bent tartani, mintha kint van és folyamatosan állatorvoshoz kell vinni. Télen az enyemnek nem hullik a szőre egyáltalán, bár ő rövid szőrű hazicica, nem csinál koszt, nem megy asztalra és butorra sem, csak szalad utánunk vagy lefekszik, és ő is kinti macska volt eredetileg. Egyébként az állatorvos valószínűleg mondani fogja, hogy a műtét után 1 napot bent legyen, ne kint a hidegben, így ha látná anyukád, hogy semmi rosszat nem csinál, meggyozheto lenne. Ha minden nap raaldoznal 1-2 órát amíg játszol vele, nem rongalna még semmit, szinte egész nap alszanak:D

Az én tapasztalatom az, hogyha egyszer egy kis időre sikerül behozni, és látják a szülők, hogy semmi kárt nem csinál és csendben elvan, akkor utána könnyen beleegyeznek, tehát a saját szemükkel kell meggyozodniuk erről. Egyébként a mi macskának ivartalanítás után halaistennek semmi sérülést nem szedett már össze, műtét után 1 héttel tényleg 180 fokos fordulatot vett, pedig előtte ugyanez volt, mint nálatok.:(

2016. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!