Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fedett macska wc-t nem...

A fedett macska wc-t nem akarja használni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Amíg csak alomtálca volt, azt használta a cicám. Most vettem fedettet, eleinte az ajtót nem raktam rá, és úgy szívesen használta. De a szagok nagyon kijönnek, meg kikaparja az almot, úgyhogy rátettem az ajtót is. Meg is tanítottam, hogy használja, és be is tud menni magától, de nem nagyon akarja használni. Ma inkább az ágyamba pisilt.

2016. nov. 12. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Istenem...fedett macska wc...rakd csak ki az udvarra, ott a helye,ezt ő is tudja,ezért nem hasznàlja a macskawc-t...az àgyadba pisilt?? Úgy vàgnàm ki az udvarra.
2016. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem minden cica szokja meg. Vedd le az ajtót megint egy ideig, jobb ötletem nincs.
2016. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szagok ellen használj értelmes macskaalmot, mint pl. a biokat's bianco fresht (kifejezetten ezt a fajtát, a többit lótúrót se ér).

Én nagyon érzékeny vagyok a szagokra, de ez még hónap végén is illatos marad, csak havonta cserélem az egészet, két macska mellett. Az ára is egészen baráti.

Az alomkaparásra sajnos nincs gyógymód, a fedett tálcából is ki fogja hordani. Nagyon picikék, az enyémek folyamatosan kinyomták az ajtót kaparászás közben, így ugyanúgy kiszóródott az egész.

Ha van egy kis kézügyességed, vagy asztalos ismerősöd, érdemesebb "alomládát" csinálnod.

Hülyének néztek amikor kitaláltam, de tökéletesen bevált :)

Annyi helyet kell hagyni benne, hogy a belehelyezett tálca mellett bőven legyen a cicának egy kis előtere, ahová kiléphet, kiviheti a szemcséket, kikaparhatja a dzsuvát. A szekrényke oldalára bejáratot kell vágni neki, én egy kis anyaggal készítettem nekik függönyt rá, nagyon szeretik, és minden vacak benne marad.

Értelemszerűen a tetejét felnyitva lehet kipucolni.

2016. nov. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Néha az enyém is kikaparja, fenekével kitolja az ajtót, miközben hátrafelé kapar.


Ettől függetlenül a szagot az alom fogja meg, érdemesebb drágábbat venni. Nekem sanicat van, ez akkor se bűzlik, ha már cserélni kell az egészet. Közelről érzed egy kicsit, de nincs úgymond macskaszag a lakásban egyáltalán.

2016. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen, de sajnos nem ássa el maga után, így akármilyen drága almot is veszek, akkor is bűzleni fog. Most egy középkategóriás almot használok, ha elássa, akkor nem érződik szag, de sajnos általában ott hagyj maga után. Udvar meg itt nincs, tehát ha akarnám se tudnám kitenni őt.
2016. nov. 13. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
gondolom nem hagyod egesz nap buzologni a termeset :) ha otthon vagy, akkor lehuzod a wcben, ha meg nem, akkor sincs olyan brutal szaga mire haza ersz. en szilika gelt hasznalok neki, nem szereti az enyem se elkaparni, csak az alomtalca falat kapirgalja, mintha finnyas lenne :) de mar olyan is elofordult, h az alomtalcabol kikaparta a dolgat, pedig magas a fala az alomtalcanak es fedett.
2016. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es: Nem szégyelled magad ilyeneket írni? Minősíted saját magadat.
2017. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!