Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a videón milyen...

Szerintetek a videón milyen jellegű kommunikáció történik a két cica között?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves ivartalanított nőstény cicám és hoztunk egy játszópajtást, egy 8 hetes kandúrkát. Itt már megnyugtattak, hogy elvileg sikerülhet az, hogy jó barátok lesznek, de most mással kapcsolatban kérném ki a véleményeteket.

Azt hittem, hogy már mindent tudok a macskák viselkedéséről, de tévedtem és nem igen tudom megérteni azt, amit felvettünk videóra. ( [link] Egyenes farok, de felborzolt és ezt nem tudom mire vélni. Elég sokat fejlődtek az ismerkedés terén, néha olyan, mintha már minden OK lenne, aztán egyszer csak váratlanul ilyenek történnek. Tegnap már kétszer is volt ilyen jellegű viselkedés a nagy cica részéről. Olyan, mintha kekeckedne vele. Nektek mi a véleményetek? A videó alapján - belinkeltem a videót - mi történik a két cica között? Játszanak v. csak kekeckedés?


2016. nov. 15. 09:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Nehogy bejelentkezzetek! Adatrablók.
2016. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha ezt a linkre értetted, akkor nem az, de ne aggódj!!
2016. nov. 15. 09:56
 3/13 anonim válasza:
0%
Hihető.
2016. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha nem akarsz segíteni, ne segít. Amúgy feltettem a Youtube-ra is. ( https://www.youtube.com/watch?v=ukF8n88dqLw&feature=youtu.be), csak hogy lásd, qvára nem az! De azért köszi a semmit.
2016. nov. 15. 10:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán csak játszanak. Egyébként nagyon édesek :)
2016. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem sok minden.

A kicsi egyszerűen vadászosat játszik, a nagyra meg ráragad a hangulat, és be be száll a játékba, harcot imitálva, a legnagyobb oldaltó felületét mutatva, aprókat pofozva, klasszikusan, amit ilyenkor csinálni szoktak. Semmi extra.

2016. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, játszanak. Szuper, hogy ilyen gyorsan összebarátkoztak, nálam több idő kellett. Attól se ijedj meg, ha esetleg játék közben morognak, visítanak vagy látszólag verekszenek. Nálam a kicsi úgy csinálja, hogy mikor az öreg háttal ül neki, éppen nem figyel, rárongyol hátulról, ledönti és a nyakánál lefogja. Na, azt a visítást,amit ilyenkor az öreglány kiad :) De soha nem bántotta még, lerázza magáról és otthagyja.
2016. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként igen, nálunk is van ilyen. Folyamatosan a farkára vadászik, olyankor igyekszem elvonni a figyelmét, hogy ne ugorjon rá és ne gerjesszen feleslegesen vitát. Remélem, hogy egyszer majd arra jövök haza, hogy összebújva alszanak valahol. Egyenlőre a nagyot próbálom megnyugtatni, mert qvára magába van zárkózva!
2016. nov. 15. 15:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írsz, mert ez elég klasszikus, a felnőtt macska félék a farkukat használják a játékhoz, (nagymacskák is) a kicsik "szórakoztatására". Már ha minimális energia befektetéssel akarják lekötni őket.


Mindenképpen jó lenne, ha a felnőtt macska felfelé mászva el tudna zárkózni a kicsitől, ha az túl sokat zaklatja. A kicsik nem másznak olyan jól.


(De nem emiatt fontos, hogy felfelé menjen, jobban nem akarok belefolyni most a macskák lelki világába, a lényeg hogy legyen magaslati ponton magánszférája, amit senki nem háborgat)

2016. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" próbálom megnyugtatni, mert qvára magába van zárkózva!"


Inkább az előbb leírt magaslati magánszférát próbáld ki.

A nyugtatás olyan, mint ha elmennél egy pszichológushoz, és megoldás helyett azt mondaná, nyugodj meg, nincs semmi baj. :) Nem sokra mennél vele... :)

2016. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!