Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam hozzá a...

Hogy szoktassam hozzá a cicámat a fürdéshez?

Figyelt kérdés
Elég sok videót láttam már a neten ahogy a cicák élvezik a vizet. Valakinek van olyan cicája amelyik szeret fürdeni? Tapasztalatokat kérnék.

2016. nov. 15. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyém nem szeret fürdeni, de elviseli, ha nagyon muszáj. Ehhez viszont az kellett, hogy tökéletesen megbízzon bennem. Nagyon ritkán fürdetem, mert nem tesz jót a bőrének. Eleinte rúgott, karmolt, harapott, ha bele akartam tenni a vízbe, ráadásul ott volt még a hajszárítás. Ma már csak durcás és megsértődik, hogy bevizezem :)

A macskák általában nem bírják, ha vizesek, de vannak kivételek. Van olyan cica, aki élvezi a langyos vizet, de szerintem ez igen ritka. Nem véletlen, hogy a kozmetikusnál a cicákat bódítják a fürdetés és a kozmetikázás előtt :)

2016. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém elég hülye.


Ha a kádban sok víz van, nem hajlandó belemenni, így fürdetni ilyen formában nem tudtuk. (Veszettül tiltakozott, karmolt, harapott, rúgkapált, én meg nem akartam neki traumát okozni, úgyhogy inkább elengedtem.)


Viszont ha bármilyen vizes felület van a lakásban, beleértve a már leengedett vizet a kádban, akkor egyből belehempereg, szóval gyakorlatilag minden nap tiszta víz a macska szőre kívülről, mert belemászik az összes csapba, kifröcsköli az ivóvizét, és fetreng benne (!), és még a felmosóvödörbe, meg a vécébe is belenyúlkál, ha nem figyelek. Sőt, ha én zuhanyzok, mindig odajön, és rezzenéstelen arccal hagyja, hogy vizes kézzel simogassam.


Fogalmam sincs, hogy ezeket miért csinálja. Viszont egész nap nyalogatja magát, úgyhogy elég tiszta, ha nem fetreng sárban/koszban, nincs szükség különösebb fürdetésre.

2016. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!