Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora esélye van, hogy...

Mekkora esélye van, hogy veszettséget kaphatok el tőle?

Figyelt kérdés
Van egy macska, aki hozzánk jár. Egy elég szép cica, a szőre szép és fényes, a szemei is egészségesek, egyszóval nem tűnik betegnek. Szinte biztosan van gazdája (már csak azért is, mert nagyon szép a szőre és jól táplált), és nagyon barátságos és játékos. Hetekkel ezelőtt láttam először, azóta semmit se változott sem kinézetben, sem viselkedésben. Enni eszik általában, inni is rendesen szokott. Nem nyáladzik, nem támad. Azonban ha játszunk vele, előfordul, hogy "verekedni" kezd a kezünkkel, és olyankor bizony karmol-harap. Nemrég történt, hogy beszökött a lakásba (először volt ott benn, és már egy ideje járt hozzánk). Engedtük is egy kicsit melegedni, mert nem volt ott semmi különleges. Jó darabig teljesen nyugodtan ült az ölemben, utána körbement felfedezni. a felfedezőút alatt a bajszára egy nagy csomó pókháló ragadt (ugye a macskákat idegesíti, ha van valami a bajszán), mi meg hangosan nevettünk rajta (a hang is megijeszthette). A lényeg, hogy nyújtózkodni kezdett, és elkapta a lábam (nem durván, csak mintha játszani akart volna), amikor le akartam szedni, akkor a kezemet kaptam el, és összekarmolt-harapott. Nem durván, mind felületi, csak ott vérzett egy kicsit ahol pont beakadt a karma. Szóval nem bántani akart, mert akkor mélyebb és több seb lenne. Természetesen lefertőtlenítettük azonnal. Tudom, hogy nem mutat úgy különösebb jeleket, de mégsem a mi macskánk... Mekkora esélye van annak, hogy esetleg elkaphatok így tőle? (Mert tegyük fel hordozó, vagy még nem feltűnő a viselkedése)

2016. nov. 15. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinte nullával egyenlő az esélye hogy elkaptál valamit.
2016. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta, szinte esélytelen, hogy elkaptál valamit, főleg nem a veszettséget. A macskatartóknál a karmolás, harapás szinte mindennapos :)
2016. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom, 10 éven át voltak macskáim:) Ezért sem ijedtem meg különösebben a dologtól, és ezért tudom azt mondani hogy habár vad volt, nem megsebesíteni akart, maximum csak megijedt :) Csak anyukám már annyit mondogatta a veszettséget, és abban igaza van hogy nem a mi macskánk, nem tudatjuk. :)

2016. nov. 15. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen tokeletesen kizart, hogy veszetseget kaptal volna attol a macskatol.
2016. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Aids-t kaptál a macskától.
2016. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, semmi bajod nem lessz!
2016. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerencsére nagyon minimális esélye van annak,hogy itthon veszett állattal találkozol. a rókáknak szoktak kihelyezni kajába rejtett oltóanyagot.

a kutyáknak kötelező védőoltás van veszettség ellen.úgyhogy nem nagyon van olyan hely,ahol veszettséget kaphatna el a macska. de természetesen őket is nem árt oltatni,főleg ha erdős területen éltek és lehetnek rókák.

2016. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!