Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 éves macska szocializálása?...

3 éves macska szocializálása? Elkéstünk?

Figyelt kérdés

Szaporítótol került hozzánk (igen, nem vagyok rá büszke, párom kapta rokonoktól szülinapra) egy akkor féléves kandúr sziámi cica. Előtte ugye testvérekkel élt. Nálunk már egyedüli panelcica lett, néha hazavittük vidékre, ahol találkozott az akkor 16 éves sziámi lány macskánkkal, akivel bár bizonytalan volt de ugy megvoltak egy szobában. Aztán...történt kb 2 éves korában hogy páromnál összefutott az ott lévő kandúrral, és megtámadta páromat. Nem a másik macskát, páromat. Beleharapott a karjába, még ma, 1 év után is látszik a sebhely. Aztán egyszer nálunk is egy másik lány macskára ugyan igy reagált, de akkor engem támadott meg, ugy hogy csak ölbe átvittem a helyiségen a macskát, tehát le sem raktam a földre, csak kitettem a másik ajtón, majd a mi macskánk csúnyán nyávogott, és kb 2 perc nyávogás után fogta magát, és nekem jött.

Érdemes lenne ezek után megpróbálni hogy másik cicát hozzunk a házhoz, vagy már felejtős?



2016. nov. 19. 11:41
 1/2 anonim válasza:

hát szerintem nem kén több cica mert lehett hogy azok is összeverekednek föleg ha kandur azok szoktak verekedni ..

de ha lányt vesztek probáljátok összeszoktani öket és nem fognak talán verekedni és harapni sem a kandurok általában verekdni sőt még harapni egymást lehet megölik egymást ...

2016. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég egyértelmű, hogy nem akar maga mellé több macskát. Ha jól értettem a többi macska jelenléte váltotta ki ezt az agresszív viselkedést. Vannak ilyen cicák, én is ismerek, aki emberekkel kedves aranyos, de ha meglát egy másik macskát rá se lehet ismerni, annyira nem tűr maga mellett senki mást.
2016. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!