Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen információk fontosak a...

Milyen információk fontosak a macskákról?

Figyelt kérdés

Hamarosan kapok kicsi cicákat és azt szeretném kérdezni a tapasztalt cicaimádoktól, hogy:

1. Meddig kell junior táppal etetni őket?

2. Mikor kaphatja meg az első oltást?

3. Mennyi oltása van és milyen időközönként?

4. Melyik jobb szilikon vagy sima alom?

5. Mik szükségesek hogy a pici cica ne érezze magát egyedül az anyukája nélkül?

6. Ha van cicátok akkor mi a neve :)?

Igazából tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés megy de egyszerűen a legtöbb helyen mást mondanak és szeretném tapasztalt gazdiktól hallani. Remélem tudok segíteni előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!

u.i: ne úgy képzeljetek el hogy egy hülye csitri semmit nem tud és csak lábtörlő macskát akar. 'Sokat' tudok róla de szeretnék a legeslegfelkészültebb lenni, hogy jól érezze magát :)


2010. ápr. 29. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

1. sosem etettem azzal

2. nem kapott oltás, mivel mindigis kinti kóvor cicáim voltak

3. semmi oltás nem volt anélkül i sajnos élt vagy 5évig mind

4.semmi alom ott a főd

5. ott volt vele az anyja mindig, de sztem nem kell túl spirázni, majd túléli

6.csámpás

2010. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*6.kicsit sánta szegény
2010. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen!

Te biztos gondos gazdi leszel.

Sajnos, csak részlegesen tudok válaszolni, mert nekünk befogadott, felnőtt macskáink vannak.


Évente oltás, féregtelenítés.

nálunk sima alom, a legjobban a b.enti és a k.atzor vált be.

Időnként az almos tálcát fertőtleníteni, mosni kell, mert a cicák kényesek. Ha megérzik a szagot, már nem mennek rá.

Ivartalanítani ivarérett kor után mondják, az kb. 10 hónap.

Kiskorukban sokat játszanak, ugrálnak. Érdemes kaparófa, hogy ne a fotelt, egyebeket kaparják ki. :(

bármivel eljátszanak, de szeretik a guruló dolgokat.

Túl korán nem érdemes elhozni, nekik is fontos az anyatej.

Egy darabig lehet fog sírni az anyukája, testvérei után.

Végezetül: szuper családtagok!

2010. ápr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

1. szerintem max. 6 hónapos koráig

2. úgy emlékszem 6 hetesen (v 2 hónaposan)

3. hát elég sok, kezdetben gyakrabban 2-3 havonta aztán kb 1 éves kora után már nem nagyon kell (legalábbis a miénk nem kapott)

4. A miénk nem csinálja alomba, hanem kikéreckedik

5. A macskák nem olyanok mint az emberek, hamar elfelejtik, hogy hiányzik a mamájuk és utána már csak a játékkal meg a szunyókálással foglalkoznak. Foglalkozz vele sokat azt nagyon meghálálják, de egyedül is remekül elvannak. Vehetsz neki játékokat kisállatkerben, de iszonyú felesleges. bármivel eljátszanak és a legjobban azokat a dolgokat szeretik amiket maguk találnak (az enyémnek pl egy szőlőzsír volt a mindene, megfogta a szájában és azzal járkált a lakásban hónapokig nem unta meg. )

Persze egy kis kuckóra szükség van ahova elvonulhat, ha nyugalomra vágyik, de azt is ő fogja kiválasztani. Hiába veszel neki pihe-puha macskaágyat, ha ő az előszobai radíátor alatt érzi otthon magát például.

6. Az enyém félix 2 éves kandúr


jó cicázást

2010. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. ápr. 29. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Junior tápot kb. 6 hónapos koráig ajánlott adni.

Legkorábban 8 hetes korában lehet elválasztani az anyjától, ekkor kapja az első oltást, amit pár héten belül kell ismételni. Utána évente kap oltást, féregtelenítés, bolhátlanítás sűrűbben.

6 hónaposan már lehet ivartalaníttatni.

Alomból sokféle van, mindenki másra esküszik. Nálunk a sima nem csomósodó keverve a szilikagélessel vált be, így bőven elég hetente cserélni és nincs szaga.

Az első pár napban még lehet hogy félni fog és elbújik, ilyenkor nem kell zaklatni, meg kell várni amíg magától barátkozni kezd. Foglalkozz vele sokat, beszélj hozzá, így elég hamar elfelejti a mamáját (vagy ha nagyon pici még, lehet hogy Téged fog annak tekinteni..).

2010. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1 éves korig kölyöknek számít,addig lehet neki juniort adni.

Oltással kapcsolatban inkább kérdezz 1 orvost(telefonon is lehet),nem nagyon tudom,mert minden nap változik a tudomány.

Nekem is a Spar-ban kapható Katzor alom vált be(olcsó és jó is),3 éve ezt használjuk.

Biztos,hogy eleinte rossz lesz neki anyu nélkül,én hétvégére hoztam el őket,hogy az első napokban sokat lehessek velük,bár ha ketten lesznek megvígasztalják majd egymást is.Hagyd,hogy felderítsék a terepet,ne "erőszakold" rájuk magadat,az a jó,ha ők kezdeményeznek,ha ez megtörténik,akkor kezdenek megnyugodni és sínen vagy.Rakjál ki több helyre puha fekvőalkalmatosságot,hogy meg tudják keresni a nekik megfelelő helyet.Ne hagyj szabadon olyan réseket,ahová beférnek,mert ilyenkor előszeretettel bújnak el és lehet,hogy nem tudod előcsalogatni,meg ha beszorul és megijed,az kihathat a későbbi jellemére.Azért ne tartsd burokban,kell,hogy érjék külső behatások(pl.:hangosabb beszéd,ajtócsapódás),mert később ezektől is félősebb lehet.Az alomból kiindulva lakásban lesznek,akkor mindenképpen javaslom az ivartalanítást,6 hónaposan már lehet,ezzel sok problémától megkíméled magad és a cicákat is(másként nem nagyon fogják jól érezni magukat a cicák a lakásban és neked sem lesznek kellemesek az ivarzás tünetei,ráadásul szelídebbek,játékosabbak és bújósabbak maradnak később is)Én személy szerint nem adtam nekik konkrét nevet,mert ketten vannak és úgyis mindig egyszerre jönnek mindenhová,ahol történés van.Nem képzeltem semmi rosszat,inkább örülök ,hogy felkészülten várod a kis jövevényeket,dícséretes,én is így csináltam.

U.I.:Almostálca meg az alom már mindenképpen legyen kikészítve a majdani helyén és ne nagyon költöztesd el onnan.Ha szerencséd van meg sem kell mutatni nekik mit kell csinálni ott,de az nem árt ha megérkezés után belerakod őket,mert az első megpróbáltatás meghozza az ingert,azt tudni fogják,hogy ott kaparni kell(lehet).Jó cicázást és sok örömöt!

2010. ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az enyém sosem kapott juniort
2010. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!