Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nagyon félős, bujkálós...

Miért nagyon félős, bujkálós és fújós a bengáli cicánk? Mit tudunk tenni ez ellen? Van e valamilyen készítmény esetleg, amivel meg lehetne szelídíteni? A Feliway párologtatóval próbálkozunk.

Figyelt kérdés
4,5 hónapos bengáli kandúr cicánk 5. napja van velünk. Első napon kénytelenek voltunk utaztatni 11 órát. Már játszik velünk 2 napja, dorombol és hempergett simogatáskor.Késő este ébredés után játszunk kicsit, aztán begurul és fúj ránk. de ma reggel is csinálta.

2016. nov. 20. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Tapasztald ki mi az a kaja, amit imád, aztán hasznád jutalomfalatnak. Egyen a kezedből és simogasd illetve beszélj hozzá lágyan közben. Egy idő után összekapcsolódik ez a három dolog az agyában és mindháromtól beindul az endorfin termelés (magyarul mindig odajön majd, hogy simizd, főleg ha beszélsz hozzá)
2016. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Feliway-ről sok jót hallottam (az állatorvosunktól is), én most akarok szerezni, szerintem az jó lesz nektek. A bengálik felenkebbek illetve nem tudom, milyen környezetből jött, hogy szocializálódott. Kézből csak jutalomfalatot adj neki, mert kézzel nevelt bengáliról is olvastam már, nehogy felremenjen a dolog. Sok türelem, szeretet, meg kell szerezni a bizalmát!
2016. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A játék mit jelent? Óvatosan, nehogy megijeszd vagy megvadítsd. Az se baj, ha most még nem játszotok, csak arra koncentráljatok, hogy ne féljen tőletek. Még csak 5 nap telt el, meg kell szoknia titeket és a lakást, a szagokat, a hangokat. Inkább nyugalmat kell számára biztosítani, és amikor elégedett és jóllakott, simogatni (ha engedi). Ölbe is csak akkor vegyétek, ha tetszik neki és már nem fél.
2016. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat. Ilyen botos játékot vettünk neki. azzal játszottunk és vadul. viszont még nincs kész a pályája, amin a magasban mászkálhat.az a baj, hogy attól is fél, ha csak simán közlekedünk a lakásban vagy megmozdulunk, próbálunk nem ránézni, közönbösnek maradni, de nem mindig siekrül.valakitől azt halljuk, hogy legyen előtte kaja, de akkor nem tudja, hogy tőlünk van, most adtam neki, abba hagyta, elvettem, majd megpihent, megint ment volna, nem volt kaja, indultam érte, és rám fújt elmenekülve.
2016. nov. 20. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:

A Feliway jó ötlet, én nem használtam még, de sok jót hallottam róla.

Még nagyon rövid ideje ismer titeket, legyetek vele türelmesek. Egy macska bizalmát hosszú időbe telik elnyerni.

Egyébként ha fúj rátok, magára kell hagyni :)

Az enyém egy tündérvirág, de ha épp nincs kedve a babusgatáshoz, akkor jaj nekem! Fúj, karmol és harap. Majd szépen összeszoktok és kialakul a "szerelem" :)

2016. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én úgy beszélgettem a cicámhoz, mikor kicsi volt, mint egy gyerekkel. Hallja a hangotokat, a hangsúlyt, hangszíntstb., érzi, hogy barátkozni akartok.

Szerintem az ételt ne vedd el előle, lehet ilyeneket olvasni, én nem vagyok a pártján (kivéve persze nyáron a romlandót), a macskák eleve többször szeretnek enni keveset, másodszor egy kiscica, azért ő még kicsi, többször eszik egy nap.

Egyébként most nézem, hogy 4,5 hónapos, szóval fiatalabban szokták elhozni a kölyköket, az is benne lehet, hogy ő már azért kamaszodik, és nem egy 10-12 hetes kölyök, és emiatt nehezebben szokik hozzátok. És esetleg ezért sem olyan simulékony.

Én azt csinálnám, hogy beszélnék hozzá, jártamban-keltemben megsimogatnám, hogy érezze, hogy én egy kedves, rendes ember vagyok.

2016. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit az előzőek írtak azt tudom tanácsolni én is.

Illetve gondolom utánaolvastatok a fajtának, a bengálik nem a tipikus bújós ölcicák. Hiperaktívak, konkrétan a leg aktívabbak, és igencsak önnálló fajta. Ha rossz helyről van, nem szocializálódott, akkor kis bajba lehettek vele.

Beszélgessetek sokat hozzá, akár csak akkor is ha csak mászkálsz a lakásban. A feliway és a kaja jó bizalomelnyerő és nyugató dolgok. Pociját ne simizzétek ezt a legtöbb macska nem szereti, illetve egy bengálival nem ajánlatos kézzel játszani, csakis játékkal, pl pálcás játékok, labdák stb. Jó ha vmilyen rendszert visztek az életébe. Pl reggel és este játék, aztán etetés, aztán simi, pihenés. A kaját ne vedd el előle, ha folyton ugrassz és adsz neki enni, amikor keresi, azzal csak a fejedre fog nőni. Napi 2x kéne neki enni adni kölyök korában és kb annyi adagot amit megeszik. Ha egy kicsi marad a tányérjában nem baj, hagyd ott. Bengálik ha éhesek (mint más hiperaktív, pláne vad hibrid macskák) tudnak agresszívak lenni, durvábban játszanak, és akár a simogatás, kedveskedés is karmolásba, harapásba torkollik.

Ha sikerül elnyerni a bizalmát könnyebb dolgod lesz, de sosem lesz az a szeretgetni való cicus, tapasztalatból mondom.

2016. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!