Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon idétlenül néznék ki,...

Nagyon idétlenül néznék ki, ha hámmal sétáltatnék macskát?

Figyelt kérdés
Olyan helyen lakok, ahol túl sok az autó, sajnos gyakran látok is elgázolt állatokat, mert errefelé mindenki elengedi a macskáit sétálni a sok parkos rész miatt, és nem veszik figyelembe a rengeteg autót... Az én macskám elég bolond, biztos, hogy tíz percen belül meghalna, ha egyedül elengedném, de szívesen elvinném füves területekre egy kicsit bóklászni, hogy lásson valamit a világból. Nem lenne fura? Senkit nem láttam még soha macskát sétáltatni.
2016. nov. 24. 11:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mielőtt hazahoztam a cicámat, megvettem én is a cicahámot, aztán rájöttem, hogy felesleges volt. A macska egészen más tészta, mint a kutya, ő nem igényli a sétáltatást. Egy kaparófával, cicabútorral felszerelt lakásban teljesen jól elvan, csak feleslegesen borzolod az idegeit azzal, hogy számára idegen környezetbe viszed. Kikértem a kisállatgyógyász szakorvos véleményét, ő is azt mondta, hogy születésétől benti cicát nem is jó kivinni, az immunrendszerét is csak megviseli, és ne a kutyából induljunk ki, akinek a séta szocializációs igénye.

Ennek ellenére egyszer levittem a hámmal. Lekuporodott a lábamhoz, és ijedten pislogott. Szemmel láthatóan örült, amikor felvittem a megszokott, biztonságos közegébe.

2016. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Na végül is kipróbáltam, levittem a társasház hátsó közös kertjébe, ahol az égvilágon nincs senki. Teljesen boldog volt, fel-alá szaladgált (volna), felmászott az összes fára, üldözte a leveleket, nagyon tetszett neki, nem is akart visszamenni a lakásba. Ez egy próbakör volt, beoltatom kinti dolgok ellen is, aztán elviszem még, annyira cuki volt. :D
2016. dec. 5. 21:25
 13/13 anonim ***** válasza:
Budapesten, és más helyeken is hallani, hogy vannak akik kis kaja darabokat szöggel kihelyeznek, hallottam a Margit szigeten is. Nem merném cicust nyyilt helyen sétáltatni, cica a füldön szaglászik, van amit megkóstol. A sétáltatás hive vagyok, de hülyét kapnék ha mégis sétáltatni kellene. Hallottam, hogy a keritésen keresztül is bedobtak ilyen halálos ennivalót.
2023. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!