Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cukorbeteg vagy vesebeteg?...

Cukorbeteg vagy vesebeteg? Melyik?

Figyelt kérdés

Természetesen el fogom vinni dokihoz, de addig is tippeket várok.

A 7 éves kandúr cicám nagyon vézna, rengeteg vizet iszik is pisil. Az étvágya nem túl jó, és kicsit el is hagyja magát, csak alszik egész nap. Rossz szájszaga is van (de szerintem nem acetonos), és már régebben észrevettem hogy van egy kis hab a vizeletében, ami fehérje jelenlétére utalhat. Kissé nehezen is mozog, nem szívesen ugrik fel sehova se. A cukorbetegségnek és a vesebetegségnek ahogy olvasgattam elég hasonló tünetei vannak. Szerintetek itt melyikről lesz szó?



2016. nov. 25. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neharaguj, de ha orvos lennék sem tudnàm neked ezt így megmondani, el kell mielőbb vinni hozzà!
2016. nov. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján inkább veseelégtelenségre tippelek. Nekem volt sajnos ilyen cicám. Fogyni kezdett ö is és mikor feltűnően sokat ivott, vittem dokihoz. Sajnos, olyan hirtelen lefolyású volt, hogy már nem lehetett megmenteni. A fogyásra azt mondta a doki, hogy nem azért beteg, mert nem eszik, hanem azért nem eszik, mert beteg. :(
2016. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A macskák nagyon jól rejtegetik a betegségeket, és amikor már betegnek is néznek ki, akkor már baromira betegek.

Tök jó, hogy péntek délben feltetted a kérdést, gondolom délután nem vitted el, péntek este van, megint egy hétvége előtti esti kérdés, hogy mit csináljak a rosszul kinéző macskámmal.

Reménykedem benne, hogy holnap fogod elvinni orvoshoz.

2016. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért raktad ki megint a kérdést? Nem vitted még dokihoz a cicàt?
2016. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Légyszi a kérdésre válaszoljatok ha tudtok és ne oktassatok ki.

Köszönöm!


Csak megjegyzésként:

Egyrészt, nem az én macskám volt sose, 2 hónapja fogadtam be, mert eredeti helyén nem tűrték, és nem hagyták volna életben.

Másrészt meg állítólag születése óta, azaz 7 éve ilyen a macska, és nem hiszem hogy ezen a néhány napon/héten múlna bármi is.

2016. nov. 29. 23:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kioktattalak csak megkérdeztem, hogy még nem vitted dokihoz? Mert ugy kezdted hogy természetesen el fogod vinni dokihoz.
2016. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen el fogom vinni de egyetemre járok és egyszerűen még nem volt időm. Azért kérek ötleteket hogy akkor vehessek neki olyan kaját.
2016. nov. 30. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha tippelnem kell vesebeteg, gyakoribb a macskàknàl és a tünetek alapjàn inkàbb vesebetegnek làtszik, de csupàn a vesebajos macskàknak való speciàlis tàptól nem fog helyre jönni.
2016. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A táp nem segít? Akkor mitől jöhet helyre? Valami gyógyszert kell majd szednie?

Én azt olvastam hogy nem is gyógyítható. :(

2016. nov. 30. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismerösömnek vesebeteg lett a cicàja. Elvitte dokihoz kapott inekcios kuràt és helyre jött csak azóta vigyàznia kell nehogy megfàzzon a veséje és külön vesebeteg macskàknak valo tàpot kell ennie
2016. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!