Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezhet, hogy egy nap alatt...

Létezhet, hogy egy nap alatt elvisz a macskanátha két kiscicát?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm pàr hónapja befogadott két kiscicàt( testvérek) Màr akkor gyanus volt nekem, hogy macskanàthàsak, ki hivott egy " doktort" aki el kezdte kezelni őket, de abba maradt, huzta halasztotta a beigért kezelés idő ponjait...volt hogy jobban voltak volt hogy kevésbé, és tegnap elpusztult minkettő. Létezhet, hogy a vírus vitte el egy nap alatt mindkettőt?

2016. nov. 25. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Ilyenkor nem a házhoz járó orvost kell hívni aki ráadásul csak ímmel-ámmal kezelgeti őket, hanem be kell vinni őket egy jól felszerelt rendelőbe.
2016. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, a macskanátha főleg kismacskáknál nagyon veszélyes lehet. Az én cicám 9 hetesen lett náthás (úgy hoztam el) és azt mondta a doki, hogy jó hogy azonnal vittem, mert a kis gyenge szervezetük hamar feladja a vírussal szemben, konkrétan pár nap alatt megölheti a kismacskát.
2016. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy nap alatt vitte el őket,hiszen ahogy írod, kezelni kezdték őket. Kérdés, mi volt a "kezelés"? A macskanáthára ugyanis antibiotikumos kezelés kell, injekcióban adják nekik, amit esetleg meg is kell ismételni.
2016. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, de nem egy nap alatt, hiszen mint írod, már pár hónapja betegek voltak.

Ilyenkor nem kihívni kell doktort, hanem bevinni a cicákat egy normális, felszerelt rendelőbe.

2016. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, elnézést! Szóval, hogy ugyan azon a napon vitte el őket.
2016. nov. 25. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Ismerősöm négy éves macskáját is napok alatt elvitte a macska nátha , sosem volt oltva. (ezt nem is kommentálnám)


Egy pici cica még túl gyenge kiváltképp ha kóbor volt, rájuk fokozottan kéne figyelni. Még megfelelő kezeléssel sem biztos, hogy mindent túlélnek.

2016. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!