Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fülrühösség kezelése? Kb....

Fülrühösség kezelése? Kb. mennyi idő, és mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Az egyik cicám állandóan vakarja a fülét, és közben nyávog is, a fejét rázogatja. Ma azt vettem észre, hogy büdös is a füle :/ utánaolvastam, hogy mi okozhatja, és a neten azt írták, fülrühösség. Mindenképp elviszem állatorvoshoz őt és a másik cicámat is, mert azt olvastam, fertőző, így mindkét cicát kezelni kell. Mire számítsak, mennyi idő alatt gyógyul meg, és mennyit kell fizetnem a kezelésért?

#macska #kezelés #állatorvos #fülrühösség
2016. nov. 26. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám fülét kipucolta a doki és adott egy injekciót, ami meggátolja hogy újra előjöjjön a fertőzés. Utána semmi gond nem volt már a fülével. Orvostól függ mennyibe kerül, kb. 3-5 ezer ft-ra számíts.
2016. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
A fülrühösség kellemetlen, nagyon rossz a cicának, de szerencsére könnyen kezelhető. Advocate cseppet vegyél az állatpatikában, cseppents egy-egy fiolát a cicák tarkójára. Pár nap alatt elmúlik a fülrüh. (És mellesleg elpusztulnak a bolhák, bélférgek is.) Több cicát kezeltem már így. Az injekciót nem nagyon értem, azt nem szoktak adni fülrühre, szerintem csak legombolta a válaszadót az állatorvos.
2016. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 2-es vagyok. Most jutott eszembe, hogy mintha azt hallottam volna, az Advocate csepp idő közben vényköteles lett. (2 éve még nem volt az.) Akkor lehet, hogy mégis csak az állatorvosi rendelőben tudsz kérni a cicákra.

Itt van egy árjegyzék, eszerint 2250-3000 ft/cica. A cica súlyának megfelelő kiszerelést adnak.

[link]

2016. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az én cicámnak pontosan fülatkája volt, és azért kellett az injekció, hogy az esetlegesen a pucolás után a fülében maradt peték se tudjanak kikelni.
2016. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem tudok ennyire pozitív dolgot írni.

Befogadtam (vagy Ő engem) egy utca cicát kb 1-1,5 éve, akinek mindkét füle fertőzött volt. Végig jártam azt, amit írtak a felső hozzászólók, viszont sajnos nekem csak az egyik füle gyógyult meg, a másik csak vissza szorult, és a mai napig harcolunk ellene.

Volt itt cseppentőtől kezdve (stronghold, meg advocate), injekciós kezelés (bárcsak immunerősítő!!, most jön majd a lent említett gyógyszer), illetve fülgél alkalmazás (otimectin, meg egy másik aminek elfelejtettem a nevét), meg H2O2-vel való fül tisztítás, és csak az egyik gyógyult meg.


Több állatorvost próbáltunk, és volt állatkórház is, de egyelőre mindenki ugyanazt javasolta, és kezeljük. Reméljük sikerrel járunk. Egyébként látszólag nem sínylette meg, mivel szépen fejlődik.

Most fogunk majd ha minden jól megy ivermectint adni- adatni neki (azért most, mert egy dokinknak a régi tanára ajánlotta), ez lenne a már fent leírt injekciós szer, bár ez szarvasmarháknak jó (nincs is még szabadalmaztatva sehol sem macskákra, csak az állatorvosi szakmán belül használják, ahogyan a taktic nevüt is- ajánlják 4x kúra 1-2 hónap alatt), de hígítani fogja, és akkor megnézzük, hogy hogyan reagál rá. Elvileg segíteni fog, a gyakorlatban majd meglátjuk. Ha ez sem jön össze, akkor jön a fent leírt taktic nevű, ez is szarvasmarhákra van, de ezt engedélyeztették már kis testű állatokra is idén, habár előtte pedig ezt is a nagy készítményből hígították fel maguknak.


Van még egy szer ez a neve:

Acarexx

Ez is jó, de figyelni kell a koncentrációra, csak nehéz beszerezni, nekem- nekünk nem is ment. Ez inkább nyugat-európai szer így pl.: Angliából, USA-ból meglehet szerezni, bár nem postázhatják elvileg, hiszen nem törzskönyvezett szer (így csak személyes csomagként hozhatod magaddal a poggyászodban).


A hatásosság sok tényezőtől függ pl.: milyen mélyen van, ugyanis vannak holt zónák a fülben dögivel, amit még a véráramba kerülő szerek sem érnek el hatásosan, és ha egy ilyen helyre kerülnek a peték, akkor visszatérhetnek újra. Illetve van valami olyan hatás, amit csak mostanság kutatnak, hogy a peték, amikor ilyen erőteljes hatás éri őket (stressz hatás), akkor egyfajta hibernizált állapotba kerülnek, és késleltetve kerülnek ki a hallójáratba, amikor már csökkent a koncentrációja a vegyszernek, sőt elvileg még ilyen állapotban bizonyos dózisra még immunissá is válhatnak a kikelő generációk, szóval nah van gond bőven.


Egy kalappal hozzá, és sok sok türelmet! (:


(nekünk- nekem már eléggé sokban van, ezért nem is írtam árat, viszont neked ha elsőre eltűnnek, akkor megúszhatod olyan 3-8 ezer között)

2016. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

Otimecint vettem végül, remélem, hatni fog. Két kezelés kell, még csak az egyiken vagyunk túl, de úgy látom, használt, mert már nincs szaga, és nem is vakarja annyit.

2016. dec. 4. 17:29
 7/11 anonim válasza:
100%
Üdv. Sikerült megoldani Oltimecinnel? :)
2022. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, használt hálistennek, a gyulladás nagyon hamar elmúlt, de a két alkalmas kezelést kicsit később megismételtem, hogy teljesen kipusztuljanak a fülatkák.
2022. aug. 15. 17:33
 9/11 anonim válasza:
100%
Szuper, köszi! Mi még most küzdünk a fülrühhel, ami miatt szenved a kis nemrég utcáról befogadott macskánk. A doki valamilyen injekciót fecskendezett a nyaktájékába - valószínűleg a véráramán keresztül fejti ki hatását + paraffin olajjal tisztítjuk a fülét. Rengeteg feketeség volt a fülében, most már sokkal tisztább. Remélem hamarosan túlesik rajta. :) Neked még jól van így 6 év elteltével? Hány éves?
2022. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, azóta nem jött elő a probléma. :) Hét éves.


Jobbulást a cicusnak, remélem, hamar megszabadul az atkáktól! 😊

2022. szept. 5. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!