Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha fotón ugy látom, hogy a...

Ha fotón ugy látom, hogy a mehirdetett 8 hetes cicák szeme nem tiszta, hanem csipás nedveddzős akkor azok valószínü, hogy betegek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 26. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem csak az ápolatlanság vagy kisebb vírus. Nekünk is gyakran csipásodott be a kicsi macskák szeme pedig elég sok figyelmet és anyagi ráfordítást is kaptak mindig. Egykét nap kamillás törlés rendbe hozza. Emiatt ne mondj le egy kisállatrol ami neki is meg neked is jó.
2016. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Igen.

Lehet egyszerű szemgyulladás is (pl ha piszkos poros helyen vtak tartva) ami egyszerűen kezelhető, vagy macskanátha is ami viszont veszélyesebb a kiscicákra, gyakran halálos, ha nem kapnak antibiotikumos kezelést.

2016. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Igen, betegek, de kérdés, hogy mi bajuk van. Lásd az előttem szólókat. Pénzért semmiképpen ne vásárolj ilyen helyről. Ha örökbe fogadnád, akkor is tudd, hogy esetleg macskanátha kezeléssel fog kezdődni a kapcsolatotok. Első út mindenképpen az állatorvoshoz vezessen vele.
2016. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg macskanátha. Ezt vírus okozza, ha nem kezelik, tényleg okozhat vakságot, vagy el is pusztulhat a cica szélsőséges esetben (nyilván egyik sem feltétlenül teljesül), az állatorvos pedig tudja kezelni. Kiscicák az anyjuktól kapják el, sokan átesnek rajta, csak én azt nem értem, ki az a h...e, aki így fotózza le a kiscicákat, még meg sem törölgeti előtte a szemüket, vagy hozza rendbe őket. Én is láttam már ilyen hirdetést.
2016. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert sajnos sok a tudatlan ember, alapon, az hogy kiscicákat "árul" elmond vmit, nekem sosem lett egyik sem vemhes, és sajnos sokan(főleg idősebb, régimódi emberek) azt hiszik, a "csipásság" mondhatni kötelező kiscicatünet, nem is gondolnának rá, hogy az betegség. Amikor én gyerek vtam (kb 30 éve) nagyszüleimnél születtek kiscicák, és ők is csipásak vtak,váladékozott a szemük, (valszeg macskanáthásak)de nagyszüleim nem tudták, hogy ez betegség (pláne én 8 évesen) akkoriban pedig kb senki nem oltatta be a cicát, nagyszüleimnek is kb azért volt, hogy a baromfiudvart rágcsálómentesítse....

Ma már megpróbálom én is a környező idősök figyelmét felhívni erre, és a szomszédságból az összes cicát elvittem dokihoz ivartalanítani, akkor is, ha a nénike, bácsika, nem tudta kifizetni, ugyanis vidéken nem halok bele abba pár ezer ftba, hogy ne legyenek ilyen problémák, mert baromi sok kóbor cicus volt, és ugyan az enyémek oltva vannak, mégis elkapta az egyik tavaly a náthát....oltás ellenére is.

2016. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!