Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik cicám kakija elviselh...

Az egyik cicám kakija elviselhetetlenül büdös, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van 2 szobacicám, egy fiatalabb házicica és egy nemrég érkezett 2 éves perzsa cica. A pár napja érkezett perzsa cica kiderült, olyan eszméletlenül büdöset kakil, hogy a szag egyből átjárja az egész lakást. A macska ahogy bejön a szobába szintén tiszta bűz, rendesen érződik rajta, hogy az előbb volt piszkítani, de valami iszonyat egy szag, nem is tudnám elmondani mennyire. Volt féregtelenítve is, megfürdettem és Happy cat tápot kap. Mindig voltak cicáink, soha ilyet még nem éreztem és nem találok rá neten sem megoldást, a cica egyébként jól érzi magát, nem látni semmi jelét annak, hogy valami baja lenne. Az még csak plussz, hogy rendszeresen belelóg a farka a végtermékbe és mindig le kell vágnom valamennyi szőrt róla és vinnem kell azonnal lemosni amit nagyon nehezen visel. Van valakinek hasonló tapasztalata?

2016. nov. 27. 09:39
 1/10 anonim válasza:
37%
Elofordul,h a szar budos. Ilyen volt es ilyen marad. A szar csak szar.
2016. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vártam egy ilyen okos, vasárnapi unatkozós hozzászólást. Köszönöm, hogy megmutattad csodás elmédet. Szebb napot :)
2016. nov. 27. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A perzsa sajnos olyan, hogy kakis lesz, rövidre kell vágni a szőrt a popóján.

Egyébként lehet bűzmirigy probléma, emésztési probléma. Állatorvost is érdemes lenne megkérdezni.

2016. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, én is erre gondoltam, hogy esetleg lehet valami ilyen jellegű problémája, mivel azért érződik, hogy mikortól nem normális már a szag. Egyébként a farkát lógatja bele a kis drága a kakiba, de már levágtam róla a szőrt, mégis sikerül neki beleengedni a farkát a piszkába, gondolom ő valamiért így szokta meg. Ezzel csak az a gond, hogy a fürdetést sem tűri.
2016. nov. 27. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nedves, antibakteriális törlőkendők kifejezetten állatok részére, ha nem tűri a fürdetést, egyszerűbb, gyorsabb megoldás lehet kaki után ha olyan lesz a szőre. Egy próbát mindenképp megér :)
2016. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak pár napja érkezett és még nem vagyok felkészülve ilyenekre, de ez nagyon jó ötlet, óriási segítség, köszönöm :) Édesanyáméknak van egy idős perzsa cicája, de vele nincs ilyen gond, úgy néz ki az enyémmel lesz, de ilyen praktikus dolgokkal könnyebben megoldható :)
2016. nov. 27. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Még az a kérdés, hogy mit evett előtte a macska, amíg nem volt nálad mert mint tudjuk, az is befolyásolja a végtermék szagát. De annak talán már ki kellett volna ürülnie belőle

Nedves ruha is jó törölgetni, esetleg teszel rá egy csepp macskasampont, amíg beszerzed a nedves torlőt.

2016. nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És a kaki állaga milyen? Nem túl híg? Látsz rajta nyálkát? Az én cicám akkor kakilt nagyon büdöset, amikor giardia fertőzése volt. (Rendszeresen féregtelenítettük pedig, de a normál féregtelenítők erre az élősködőre pont nem hatnak.) De ez a bűz mellett olyan tünetekkel is járt, hogy amit utoljára kinyomott, az a kaki rész kissé nyálkás, olykor véres volt.
2016. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy esetleg nem megfelelő eledelt kapott eddig és vártam, hogy elmúljon ez a dolog, de napok alatt csak kiürült már belőle a korábbi, vagy legalább csökkennie kellett volna annak az érdekes szagnak, de sajnos nem. Figyeltem a kakiját, mikor hoztam, valószínűleg az idegességtől kb.1 napig volt hasmenése, de adtam neki főtt rizst husival és fokozatosan a tápot, szinte azonnal rendbejött. Semmi kóros tünetet nem találtam azóta a kakijában, minden normálisnak tűnik, de annyira nem normális már ez a szag, hogy úgy látom állatorvoshoz fogunk menni, ha jövőhéten sem javul a helyzet.
2016. nov. 27. 17:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Szintén perzsám van, és hasonló problémákkal küzdöttünk, mikor hozzánk került. Aztán pár hét múlva enyhült a szag, és most már minden csak annyira büdös, amennyire kell. Szerintem biztos a kajától lehetett, csak kellett egy kis idő az átállásra. Nektek megoldódott azóta a probléma? :)
2016. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!