Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicára merjek bolhanyakö...

Benti cicára merjek bolhanyakörvet rakni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy kinti cicára nem szabad, mert fenn akadhat valahol és megfulladhat. Panelban lakunk így eddig nem volt rá szükség, de van egy nyaralónk is, ahova nyáron le szeretnénk menni 1 hónapra, ott pórázon kivisszük majd a kertbe is. (Tudom még messze van :D) szóval felmerült az élősködők elleni védelem, én jobb szeretem a nyakörveket, kutyámon is Kiltix van. Egyszer kapott Frontline-t bolhásságra, de valahogy kígyónő módjára lenyalta és elég szarul volt utána, szóval nem szívesen alkalmaznám újra. Érdekelne, hogy ti mit gondoltok. :) Köszönöm

2016. nov. 27. 12:12
 1/3 anonim válasza:
szerintem tehetsz rá. ha a házban van akkor tudtok rá vigyázni.arra készülj fel hogy először tiltakozni fog de idővel megszokja
2016. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően teszed fel a nyakörvet, benti cica nem fog benne megfulladni. :)


Megelőzésre én mégiscsak cseppet javasolnék, ha attól tartasz lenyalogatja, akkor etetés közben add be neki, vagy akkor amikor alszik. A nyakörvekkel ellentétben a kullancsokkal és más élősködőkkel szemben is hosszú távon védelmet nyújt, nem fogja irritálni a cica nyakát sem.


Ha csak nyakörvet akarsz használni, én a helyedben beszélnék az állatorvossal, hogy milyen oltást tudna adni kullancsok ellen. (nem kell leszólni, a kullancsok által terjesztett betegségek megelőzésére gondolok).

De ne izgulj, jön a tél, hideg van, ilyenkor jelentősebb kisebb rá az esély, hogy bebogarasodjon, szerintem nincs mitől félni :)

2016. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hatékonyabb a csepp. Én Advocate cseppet szoktam tenni rá. A tarkójára kell tenni, onnan nem tudja lenyalni, akkor sem, ha kígyónő! :) Pláne, ha az első fél órában figyeled - utána már rászárad.


Arra viszont készülj fel, hogy a macskák nagyon nehezen viselik a helyváltoztatást. Én is egyszer magammal vittem benti cicát pár napra egy nyaralóba. Begubózott, nem evett, nem ivott, nem ürített. Az lett a vége, hogy hamarabb hazajöttünk. Persze nem minden cica egyforma, vannak, akik jobban viselik. Mennyi idős? Minél idősebb, annál nagyobb megrázkódtatás neki. Vigyél magaddal minél több ismerős dolgot: párnáját, tálkáit...

2016. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!