Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk ezzel a (valósz...

Mit csináljunk ezzel a (valószínűleg kóbor) cicával?

Figyelt kérdés

Pest megyei kisvárosban lakunk lakóparkban (nem túl nagy ház kicsi kerttel, a házak kis kerítésekkel vannak elválasztva). Valószínűleg 2 hete "nyertünk" egy cicát, anyósomék jöttek fel vidékről, és a motortérből ugrott ki ez a cica. Már aznap megjelent nálunk (előtte sosem láttuk, pedig jó pár macska szokott keresztül haladni a kertünkön). Mivel másnap is nálunk járt, kis tálkában tettünk ki neki sült húst és vizet, amit elfogyasztott. Először a közelébe sem engedett minket, nagyon félt, de 1.5 hét után megszokott minket, így a kaja mellé engedi a simogatást. Azt vettük észre, hogy nagyon szörcsög, hörög (ma már tüsszögött is), az egyik szeme pedig be van gyulladva. Fiatal, talán 1 év körüli kandúrnak tűnik. Mindenképpen orvoshoz szeretnénk vinni, legkésőbb szerdáig (sajnos, mire hazaérünk a munkahelyről, már nincs nyitva állatorvosi rendelő és ő is rendszeresen este jelenik meg és reggelig marad). Azonban gondban vagyunk a későbbi tartásával, hiszen lehet, hogy van gazdája (bár akkor törjön le a keze, ha hagyja ilyen állapotban kóborolni). Ha pedig tényleg beteg, akkor valószínűleg meleg kéne neki, azonban nekünk lakik benn a házban egy törpenyuszi, aki nem hiszem, hogy macskakompatibilis, pláne így, hogy sajnos bármilyen betegsége lehet a cicának... Tettünk ki neki kintre egy bélelt kartondobozt, de nem tudom, belemegy-e egyáltalán és nem ront-e az állapotán. Ráadásul már van bennünk bizalma, de ha az állatorvosnál rossz élmény éri, és elengedjük, lehet sosem jön vissza és bármi történhet vele. Elajándékozásra szerintem nincs esély, mert így is nagyon sok szaporulat itt, sajnos nálunk még nagyon "vidékiesen" tartják a macskákat, simán kóborolnak egész nap, ha elüti őket egy autó, nem baj, a szomszédnál úgyis születik másik... :(


Szerintetek mit tudunk tenni vele?



2016. nov. 27. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Amit én tennék az a lehető leghamarabbi orvosi kezelés, nyilván oltások is kellenek, azt nem írtad hogy tartjátok a nyulat, szabad bejárása van mindenhova, vagy felügyelet nélkül a ketrecében van? Nálunk van két degu, a ketrecen keresztül nézhetik egymást, csak úgy hogy valaki van velük, tisztában voltunk azzal hogy ez a cica 4-5 hónapos lehetett mikor befogadtuk az utcáról, így nem bíztunk abban hogy 3-an együtt játszanak majd, a deguk pedig sakkban tudták volna tartani ha még kölyök macskaként kerül ide.

Így a két kisállatot zárt ajtónál veszem ki a parkettára ágyra, vagy kézben vannak a nappaliban stb.


Mindent meglehet oldani, az együtt tartást is ezek után, a nyúl érdekeit nézve nem szabad ellökni a macskát magatoktól, ha már kezd alkalmazkodni az emberhez.

2016. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet macskanáthás, ami egy vírusfertőzés, orvos ad oltást ellene.
2016. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyunk itthon, akkor a nyuszi a ketrecben van, ha hazaérünk, akkor pedig éjszakáig szabadon van a lakásban. Sajnos az előszoba+nappali+konyha+étkező nyitott tér, elszeparálásra nincs lehetőség (tipikus új építésű amerikai konyhás lakás). Nálunk a nyuszi az első, ő él velünk 3 éve (amióta 6 hetesen elhoztuk a tenyésztőtől), így nyilvánvalóan az ő érdeke, hogy egészséges maradjon, a legfontosabb. Viszont állatbarátok vagyunk, szeretnénk, ha a cica jól lenne. Eredetileg arra gondoltunk, hogy csinálunk neki egy teljesen szigetelt házat kintre, és lesz belőle kinti cica. De ha tényleg valami betegsége van, akkor nyilván folyamatos meleg kéne neki. Ha viszont nap közben dolgozunk, nem merjük egy légtérben hagyni a nyuszival, még ketrecen keresztül sem, hiszen a nyuszik nagyon érzékenyek, ez a cica pedig nyilván vadászattal tudott eddig életben maradni, potenciális zsákmány neki... Innen a probléma :) Legkésőbb szerdáig eljut állatorvoshoz, az biztos...
2016. nov. 27. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A macska nàtha nem megfàzâs, vírus okozza, tehàt nem kell feltétlen a hàzban tartani e miatt, viszont orvosi kezelés szükséges. Majd oltàsok, mivel kinti cica lessz és az ívartalanítàs ami még nagyon fontos. Szerintem teljesen jó az a kuckó amit épitetek neki.
2016. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A cica akkor is meggyógyul ,ha kinti cica, csak vidd mielőbb orvoshoz, hogy megkapja a megfelelő kezelést.

A macskanátha elég komoly betegség,de kigyógyulnak belőle a kinti cicák is. Nekünk van egy olyan macsink,aki ideköltözött,de nem engedi megfogni magát,így orvoshoz sem lehet vinni. Az állatorvos adott tablettát,és összetörve a kajájába tettem,és meggyógyult.

2016. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a cicaházat nagyon tudom ajánlani, én ilyet vettem, és szerintem szuper!

[link]

Amúgy meg valóban nézze meg orvos, illetve 2 hétig úgy tudom, köteles vagy az eredeti gazdit keresni. Mondjuk facebookon, talált cicák című csoportokban.

Egyáltalán nem biztos, hogy direkt dobta ki valaki. Az is lehet, hogy elkóborolt, eltévedt, és valaki nagyon keresi éppen!

2016. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mindenképp vidd el orvoshoz! A macskanátha emberre nem fertőződik ,de ha nem kap orvosi kezelést kockáztatjátok az életét. (azt hiszem)
2016. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerdán emberi időben el tudok szabadulni, mindenképpen elvisszük orvoshoz (ez nem is kérdés) :) Helyi Facebook csoportban már hirdettem, de sajnos nem írt senki, hogy egyáltalán ismerné :(


Köszönöm a cicaházas tippet is!!

2016. nov. 28. 21:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltunk tegnap az orvosnál, kapott féreghajtót és antibiotikum injekciót, holnap kap még egyet. Felsőlégúti hurutja van, szerencsére a tüdeje tiszta! Nagyon jól viselte, és mára már sokkal kevesebbet prüszkölt és hörgött :) Tegnap sem volt sértődés, így holnap is nyugodt szívvel visszük dokihoz, ha negatív a laborja, oltást is fog kapni. Macskaház beszerzőben van :)
2016. dec. 1. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves vagy!!!! Sok boldogsàgot a cicushoz:)))))
2016. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!