Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ujabban folyton enne a macskam...

Ujabban folyton enne a macskam, megorit, h kukazik is. Benti cica, masnak is elkezdte ezt a tulzott zabalast? Foglalkoztok vele, vagy annyit adtok, mint eddig?

Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 10:52
 1/9 anonim válasza:
100%
Itt a tél kell neki a bunda:D A miénk is éhenkórász lett, mindenkit kísér a konyhába és követeli hogy etessék:D
2016. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4 eves es eddig nem csibalta ezt, azert furcsa.
2016. nov. 29. 10:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bak, akkor érthető, ilyen korban ők nagyot nőnek is, mondhatni most lép a felnőtt korba :)

Normális ha ilyenkor éhenkórász, táp legyen előtte mindig, kukát pedig sűrűbben ürítsd, hogy ne jöjjön onnan a szag, akkor talán nem borítja ki.

2016. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Nálunk pont a "nőstény cica" (erre miért nincs olyan jó szó, mint a "kandúr" a hímekre...?) csinálja ezt. Alapból torkosabb, mint a kandúrunk, de mostanság állandóan zabál és sokkal többet mint a kandúr. Bár a kandúr még így is vastagabb/kövérebb... Bár lehet az is eszik pont annyit, csak nincs ámokfutás, ha épp üres a tálja...


Lehet hidegebb lesz a tél, mint az előző kettő és erre készül a macs. Elvileg ők megérzik amit mi nem.

2016. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azt hittem mar tul van a felnott korba lepesen :S igy is 5-6 kilo korul mozog, jo nagytestu, de nem kover. persze valogat XD ha hazi kosztot is kiteszek ele, az ugy nem kell neki, csak ha tolunk kuncsoroghatja :D egyebkent nagyon imadom ot, de ez a korszaka most... kis kovetelozo, pedig mindent megkap, szaraztap is mindig van elotte, jelenleg perfect fit, de a one purinat szoktam meg neki adni, na meg tomerdek nedvestap :)
2016. nov. 29. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyan eteted? Én azt javaslom, hogy száraztáp mindig legyen neki kint a tálkájában (benti cicának való, aminek alacsonyabb a kalóriaértéke) hogy bármikor ehessen, ha megéhezik. Nem fogja magát túlzabálni, a macskák (a legtöbb kutyával ellentétben) érzik, mennyi kell nekik.
2016. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, bocsánat, most látom, hogy írtad, hogy van kint mindig száraz... Akkor nem lehet, hogy inkább unalomból kukázik?
2016. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
unalombol lehet :S babat varok es igy kicsit szolidabban jatszok vele, mert konnyen eldurvul es olyankor kicsit megkarmol. de probalunk azert alternativakat, amiket elvez egy ideig: labdazni pl nagyon szeret.
2016. nov. 29. 18:02
 9/9 anonim válasza:
Nehogy etesd mindig, amikor koldul! Az én kandúrom 8 kg-ra hízott, egy év alatt sikerült fél kilót fogyasztanom, a fogyás sokkal nehezebb. Az én két macskám mindent megeszik, ami előtte van. Ha elmegyek két napra, kirakom a két napi száraz kaját, megeszik egy óra alatt. Túlsúly, betegség a vége. Főleg a nedves kajáktól híznak, mert abban van cukor. Én már csak 3 naponta adok 1x szaftos zacskós eledelt, egyébként szárazat esznek, Royal Canin Appetite Control, de csak a kandúrnak lett kisebb az étvágya tőle, a másik örökösen koldul. Ugyanabban az időben esznek napi 2x, ha nem foglalkozom a kéregetéssel, egy idő után abba hagyják. Nem igaz, hogy csak annyit esznek, amennyi rendben van.
2018. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!