Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon beteg és...

A cicám nagyon beteg és anyumék nem viszik állatorvoshoz. Én mit tudnék vele tenni?

Figyelt kérdés
Kb 4 napja kezdődött, nem eszik, nem akar mozogni, furcsán "szól", piheg, tödőgyulladásra gyanakszom. Nagyon rosszul van már szegény, valami gyógyszer kellene neki. Kinti cica, kb 1,5 éves, a falunkban nincs állatorvos, és anyukámék nem hajlandóak orvoshoz vinni őt. Kérlek segítsetek :( én nem tudom őt elvinni, 15 éves vagyok
2016. nov. 29. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérj meg rokont, ismerőst akárkit, aki elviszi orvoshoz. Kezelés nélkül nem valószínű hogy megmarad.

Máskor ne vegyetek úgy állatot magatokhoz hogy nem tudtok róla megfelelően gondoskodni, az állatorvosi ellátás ugyanúgy beletartozik az állattartásba, hiszen felelősséget vállaltatok érte. Tudom, te nem nagyon tehetsz róla, a szüleidnek kellene érettebben gondolkodniuk.

2016. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semilyen rokon nem képes segíteni, megkértem az unokatestvéreimet, nem segítenek :( de én nagyon szeretem a cicámat, nagyon nem szeretném ha elpusztulna. És buszra nem engedik fel az állatot, megkérdeztem egy buszsofőrt.
2016. nov. 29. 17:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, én kutyát és macskát is vittem buszon, csak szerezz valamit, amibe beleteheted.
2016. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a buszsofőr hülyeséget mondott, én többször vittem már a cicámat busszal orvoshoz, szállítóboxban volt, gond nélkül felengedték.
2016. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs egy szomszéd se ismerős sem senki aki segít ? A sofőrt meg aki ezt mondta fel kell jelenteni . Hívj ki egyorvost és segít , a többivel ne foglalkozz mert hamarosan meghal .
2016. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sok sírás megtette hatását, apával visszük ügyeletre pár percen belül :)
2016. nov. 29. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj, hogy mi volt :)
2016. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2016. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha kinti cica akkor amíg beteg addig mindenképpen tedd valami meleg épületbe. Legyen neki jól hőszigetelő fekhelye, vize. Ha szükségét kell végeznie nyávogással jelzi, utána magától visszakéretőzik a meleg helyre. Almot valószínű hiába tennél neki oda, bár lehet hogy tudná mire való. Jó meleg helyen pillanatok alatt rendbejön.

Falun édesapám a télen is 25-26 fok körüli istállóba szokta tenni a legyengültnek látszó egerésző macskáit. Ott bebújt a cica a szalmába és nagyon rövid idő alatt egészséges cica szempár nézett ki onnét, a melegen rendbejött.

2016. nov. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hiába vittük még aznap orvoshoz, meghalt :(
2016. dec. 22. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!