Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bp- en melyik menhelyen adnak...

Bp- en melyik menhelyen adnak nekem ki cicát?

Figyelt kérdés
Voltam a noéban ( van màr cicàm oltott ívartalanítatott, rendszeresen féreghajrott kint- benti cica de 90%- ban benti prémium tàpokon él) ezt csak azért írtam le mert szerintem felelős gazdi vok. Még se adtàk ki a cicàt nekem.miért?illetve elmondtak hogy miert, mert mondtam, hogy pàr honapig tartanàm bent, utànna ugyanugy tartanàm mint a màsikat. Erre közölték hogy őt csak bentinek adjàk. Szóval a kérdés inkàbb, hogy ez nem tulzàs màr?

2016. nov. 29. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Én azt mondtam, hogy benti cica lenne élete végéig a választottam. Sokat azóta sem jár ki, de kiengedem, ha ki akar menni. Szerintem ilyenkor a kegyes hazugság belefér.
2016. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A cicákat nem csak bent szokták? A mostani cicátok miben lakik odakint, van alvóhelye?
2016. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Azért adják a legtöbb helyen csak bentinek, mert így nem fenyegeti az életét, hogy autó elüti, kutya megfogja.

Amit tudok javasolni: Szentendrei Árvácska, sok cica van, fiatalok, nagyobbacska kölykök is és felnőttek is. Ők adnak neked. Javasolják, hogy benti legyen inkább, de nem kötik ki. Bp.-től nem messze vannak.

2016. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Szia! De szerintem is túlzásba viszik az állatvédők. Én is ezt tapasztalom, az emberekkel meg úgy bánnak, mintha mindenki egyformán gazember lenne.

Könyörgöm én is nagyon szeretem az állatokat, de ami manapság folyik nem tudom minek róható fel, lehet, hogy nagyon jól megélnek az adományokból és az önkormányzati pénzekből, amit kapnak és vaj van a fülük mögött. És ezt úgy kompenzálják, hogy "tökéletesnek" álcázzák magukat. Nagymamámnál falun is volt macska is kutya is. A macska kutyus, legfeljebb a konyháig jöhettek be, de csak nagyon rövid időre. Illetve attól függ, amikor beteg volt a kutyus és a papám ( emlékszem kisírt szemekkel ápolta) akkor a konyhában kezelte a kutyust. A cicák ( na most le leszek pontozva, de nem érdekel) ahogy jöttek, úgy mentek, autó nem volt, ami elütötte őket, de ha esetleg elmentek végleg, mondjuk párzáskor, akkor elmentek. Nem volt sírás rívás, meg chip olvasás! Ha túl szaporulat volt, akkor falun úgy oldották meg a kérdést, hogy egynaposan vízbe fojtották őket. Sokkal kegyesebb, mint megvárni, hogy felnőjjenek aztán éhen vesszenek ez az én véleményem. A kutyákkal ugyan ez volt a helyzet, ha esetleg előfordult baleset mamáméknál nem, de a szomszédban igen, akkor a kiskutyákat egynaposan szintén... Szóval lehet szeretni az állatokat, de ami ma folyik az már nem normális! Sok embert meg ember számba sem vesznek. Volt, hogy menhelyről kihoztunk kutyust, de aztán rövid időn belül kiderült, hogy hiperaktív kutyus, napi 6-7 km meg sem kottyan neki, ami persze természetes egy ilyen aktív kutyusnál, de nem nekem. Vissza vittem. Szépen ápoltam, gondoztam, addig. Úgy néztek rám, mintha minimum embert öltem volna... Ja és szó szerint rád akarnak, tukmálni mindenféle kutyust, függetlenül attól, hogy neked és a kutyusnak különböző esetleg a mozgás igényed. Nem így kellene az emberekhez hozzá állni és az állatokhoz. Mindenkinek meg van a hiearchiaja. Nekem is van és mindig volt kutyusom, nagyon szerettem őket. Több cicám volt, akiket imádtam, de kint voltak. Egy cicám volt, aki többször bent volt vendégeskedni, egyenesen imádtam, a kutyusommal aludtak téli napokon a pléddel letakart kanapén. Ha kint sétáltam a mezőn a kutyussal, a cica ugyanúgy jött velünk, mintha kutyus lenne, a rövid sétákon ugyanígy. Nálunk nem jár sok autó 1-2 , de ha jött már ment félre az árokba, megtanulta tudta, hogy le kell menni az útról. Imádtam! :-) Most is fent van a képe a falon a kutyusommal együtt, (aki szintén meghalt már 16 évesen) !Kb. 6 évet élt a cicus, feltehetően patkánymérget ehetett. Eltemettem. Macskasors. Ha nem engedem ki és csak a lakásban lett volna, milyen élete lett volna??!

2016. nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit túlzásba viszik sajnos :(

Épp múltkor háborodott fel egy nő, hogy azért nem adtak ki neki kutyát, mert 8 órában dolgozik és addig egyedül lenne a kutyus... De könyörgöm, ha nem dolgozna, miből tartaná el? :D

Menhelyre menj be, ott kicsit egyszerűbb az örökbefogadás, mint a magánszervezeteknél. :)

2016. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Off: csak a 4. válaszra reagálnék, szomorú, hogy neked az az elfogadott és szerinted normális, hogy zsákszámra születnek az kiscicák/kiskutyák, és inkább halomra gyilkolják őket, minthogy egyszer ivartalaníttatnák a nőstény állatokat, így lenne egy boldog, hosszú életű kutyájuk/macskájuk, aki nem azzal tölti az életét, hogy ellik, aztán másnap megölik az összes kölykét, megint vemhes lesz, és így tovább.

Arról nem beszélve, hogy az ivartalanított macska jóval kisebb valószínűséggel csavarog el, verekszik, és kap el betegségeket más állatoktól.

Szomorúnak tartom, hogy ilyen felfogással még te szólod le az állatvédőket, akik minden erejükkel azon vannak, hogy visszaszorítsák a felesleges szaporulatot, és hogy ne olyan emberekhez kerüljenek az állatok, mint te.

2016. nov. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van!
2016. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogos!
2016. nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!