Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti nem tartjátok picit állatkí...

Ti nem tartjátok picit állatkínzásnak a macskák eltorzítását tenyésztők közreműködésével?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a kopaszokra, miért jo egy cicànak ha nincs bundàja? Skót lógófülü, neki jo? Van az a rövid làbu, ö is biztos jobb szeretne magàtol föl ugrani a fotelbe, némelyik perzsa félének is màr nevetségesen nagy a bundàja ami neki arra jó, hogy jól össze szarhassa és egy mozsdàs alkalmàval benyalhasson egy egész macskàra való szőrt( persze a gondos gazdik fésülik stb, de gazdi nélkül..?) és az olyan rövid orru lapos fejü cicàk akik nem elég hogy ugy néznek ki mint akit fejbe csaptak egy tepsivel, de hajlamosak a légzési betegségekre. Ez kinek jó? Mert a cicàknak tuti nem.

2016. dec. 1. 08:26
 1/5 anonim válasza:
60%

Ezek az általad felsorolt külső sajátosságok genetikai jellegből fakad, nem pedig a tenyésztés következményei.

Persze a beltenyészetnek vannak jelentős genetikai hátrányai, de azok főképp idegrendszeri jellegűek.

2016. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

De, de szerintem ez kutyákra is igaz, és minden tenyésztett állatra. Ha innentől szabadon bármilyen fajta állat párosodhatna bármivel, gyorsan eltűnne egy csomó fajta, ami szerintem ékes jele annak, hogy genetikailag zsákutcák, és felesleges tovább vinni a génjeiket. Az én macskám is "turmix", és fényévekkel egészségesebb minden eddig látott fajtatiszta macseknál.


A szőr hossza viszont szerintem égtáji jelleg lehet. Nem véletlenül hosszú szőrű pl egy Szibériai.

2016. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem picit állatkínzás, hanem nagyon is az szerintem. Ahogy a kutyáknál is sok fajtát eltorzítottak csak azért, hogy valami különlegesben más legyen, mint a többi.

A perzsáknál pl egy időben változtattak a sztenderden is, mert már olyan mértékben lapos volt az arcorri része, hogy a szeme kijjebb állt, mint az orra. Kutyánál a shar peinek tiltották meg a túlzott ráncos bőrt.

2016. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Amiket felsoroltal a kopasz, a logofulu, a rövid lábú, mind genetika. Egy-egy alomban született ilyen cica, és ezeket aztán továbbtenyesztettek létrehozva az új fajtát.
2016. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon állatkínzásnak tartom, amikor egyszerűen nem egészséges fajtákat hoznak össze, amik szenvednek a torzulásaiktól. A meztelen macska legalább remekül elvan, ha van neki egy gondos gazda, kint persze életképtelen lenne az is.
2016. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!