Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a macska nem tud szeretni?

Figyelt kérdés
Nekem 3 van, és szerintem szeretnek. :D Sok ismerősöm azonban azt mondja, hogy csak a kaja miatt.
2010. máj. 1. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mert buták. A kutyához hasonlítják, de miért kéne neki olyannak lenni amilyen a kutya? Én imádom mindkettőt. Ő is szeret csak más.
2010. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem van egy szobacicám 2 éve...és olyan mintha mr a gyerekem lenne! annyira látszik rajta h szeret... tudja mikor jövök haza suliból més az ajtóban vár :) pedig kap itthon kaját...
2010. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Macskafüggő, mindegyik külön személyiség. Nekem volt olyan macskám, ami tényleg csak a kaja miatt "szeretett", akkor mindig dörgölődött, dorombolt, máskor meg le se szart.
2010. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz mások véleményével, nem lehet belőle bajod. Biztos, hogy nem fog megölni a macskád éjszaka vagy elárulni a legféltettebb titkodat, sőt semmi olyat nm tud tenni, ami rosszul esne neked(esetleg jól kikarmolja a szemedet)..hiszen nem egy ember. Az emberek bármikor megtehetik ezt :D Szóval szeretgesd tovább nyugott lélekkel a cicáidat, mert ha érzik, hogy szereted, ők is szeretni fognak örökre. Egy macska nem felejt. :)
2010. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már ilyet, de sztem hülyeség. Nekem is van 1 cicám, és tudom, hogy szeret. :)Azért ne hülyéskedjünk, amikor megyek kutyát sétáltatni, jön utánam mindig, szóval ennyit arról, hogy csak a kaja miatt hízeleg. Nagyon ragaszkodóak, csak máshogy, mint a kutyák. Közelebb állnak a természethez, kevésbé emberfüggőek (kivéve a perzsák), önálló, független személyiségük van. De ennyi. :)
2010. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azok mondják, akiknek nincs macskájuk. Esetleg van, de csak etetik és kész. Nekünk is vannak macskáink, nagyon ragaszkodóak, sőt okosak. Mindegyik hallgat a nevére. Azt is szokták mondani, hogy nem az emberhez, hanem a lakáshoz, házhoz ragaszkodnak. Egy éve költöztünk, településen belül, de ott jó messzire. Érdekes módon, egy cicának sem jutott eszébe, hogy vissza/elmenjen. Viszont nem abból áll a macskatartás, hogy adok enni, inni. Lehet velük játszani, sok mindenre meg is lehet tanítani. Csak ehhez türelem és szeretet kell. Ja, és nem lakásban tartott cicák, hanem kertiek. A pince a pihenőhelyük, és mégis tudnak szeretni!!!
2010. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem volt macskájuk. A macska is tud szeretni, de sokkal öntörvényűbb mint egy kutya. Csak akkor hagyja, hogy kényeztessék, ha ő úgy gondolja. Aki azt mondja, hogy a macska nem tud szeretni, ahhoz még nem bújt oda dorombolva egy cica.
2010. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Mert egy cica számítóbb, mint a kutyák, de ettől függetlenül imádom a macskákat.:)
2010. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ezt csak a cicások értik.:)

Az én egyik cicám odavan értem, ha jövök haza, már mászik rám, az ajtóban vár, velem alszik, mindig odajön egy simiért. :) Ugyanígy a másik is sokszor csak úgy odajön dorombolni. :) A harmadik viszont inkább a tesómat szereti, nekem nem nagyon dorombol, de akkor sem, ha kaját kér - ő alapnak veszi,hogy kap. :)

2010. máj. 1. 17:35
 10/20 anonim válasza:
76%
Nekem kutyám is van és mostmár van egy cicám is.Azt gondolom,hogy a kutya az ember minden parancsát lesi,a macska viszont önfejűbb.Akárhogyis,egy macska soha nem lesz olyan alázatos és szolgálatkész,mint egy kutya.De ez persze nem jelenti azt,hogy nem tudna szeretni,szerintem minden állatnak vannak érzései.
2010. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!