Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Royal Canin tényleg viszonyl...

A Royal Canin tényleg viszonylag rossz táp?

Figyelt kérdés

Eddig bolti tápokkal (pl. Whiskas) etettem a cicám, többek között mert arra volt pénzem, de ez változott így gondoltam veszek valami prémium tápot. Mivel az itthoni kaja már fogyóban volt, rendelni már nem akart... Végűl az itteni állat eledel boltban vettem 2kg RC tápot, mely köjköknek lett ki alakítva (7 hónapos a macska)... De itt most utána olvastam és sokan írjátok, hogy ez nem olyan jó táp.


Akkor, hogy is van ez, valamint az összetevők között mit kell nézni? Mitől lesz egy macska kaja valóban jó?



2016. dec. 10. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz, de ár-érték arányban nem is a legjobb. A whiskasnál persze sokkal jobb. Viszont ilyen árban, mint az RC, vannak sokkal jobb tápok is.

Azt kell nézni az összetevők között, hogy fő összetevő a hús legyen, ha lehet, akkor gabonamentes legyen, tartalmazzon taurint.

2016. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Bihzos, hogy a hús olyan jó? Mármint természetesen a macska ragadozó, s biztosan a húsnak kell többségben lennie, na de mennyivel? Mert pl. Eddig 1x voltunk állatorvosnál, ott felvetettem a témát, de a doki azt mondta, hogy pl. a barf módszert macskáknál nem ajálnja... Most egyébként úgy tervezem, hogy reggel kap 30 grammot ebből a tápból, napközben 1-2 db felaprított nyers csirke szívet/májat, este pedig ismét 30 g RC-t.

Aztán, ha elfogyott ez a 2 kg, akkor esetleg mit ajánlasz utána mit vegyek max.ebben az árkategóriában? (2000 ft/kg)


Előre is köszi!

2016. dec. 10. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Jó táp a RC, és a cica szőre isteni finom puha lesz tőle!
2016. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk is bevált a Royal Canin. Az állatorvosunk azt mondta, Hills, Royal, Iams (és még valami, amire nem emlékszem) van igazán a prémium kategóriában, a többi ezekhez képest "fapados".
2016. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A bolti tápoknál sokkal jobb.

Biztosan van jobb minőségű, de nálunk az állatkórházban azt mondták, hogy az RC teljesen jó a cicának. Az enyém egyébként allergiás és az érzékeny emésztőrendszerű cicáknak való tápot kapja.

Ízlik neki, szép a szőre és teljesen egészséges. Én elégedett vagyok vele.

2016. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Maxitabi ***** válasza:
60%

Első válaszolóval értek egyet: nem rossz táp, de túl drága az összetevőit nézve!!

Amúgy, ha a cicádnak és a pénztárcádnak jó, akkor nyugodtan adhatod.

Viszont a máj és vese tilos minden nap!!! Max hetente egyszer legyen!(Több százezren etetik nyerssel a macskájukat,nem értem, miért nem lehetne?? Az egér, rigó stb is nyers... Igaz, alaposan utána kell olvasni az arányoknak-lásd belsőség-nehogy hiánybetegségek lépjenek fel!)Külföldön ennek óriási szakirodalma van!

Zárójelben: én nem naponta keverném a tápot és a nyerset-hanem pl csak egy-egy nap kapnának nyerset,tehát aznap semmi táp- így az emésztést sem zavarná annyira össze.

Ha megengeded, egypár javaslat igazán jó tápokra:orijen, acana, applaws, feringa, granatapet, porta 21, N&D,wild cat, taste of the wild, leonardo- gabonamentesek, real nature ..stb

És egy utolsó javaslat: mivel a cicák nem isznak eleget, ezért feltétlenül kapjanak naponta-kétnaponta nedvestápot is! Persze abból is a jó minőségűt-cukormenteset, gabonamenteset, magas hústartalmút (nem fehérjetartalom a lényeg, mert az növényi is lehet..)

2016. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Én is az első válaszolóval értek egyet. A hús meg kell a macskának mert tudomásom szerint nem növényevő. Nem tudom miért nem ajánlja az orvosod. 3 havonta meg úgy is féregteleníteni kell.
2016. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyobb flamewar-okat lehet indítani ezzel a témával kapcsolatban(cicakaja) mint infósoknál a "pc vs konzol"-lal.


Mindenki hisz valamit, ami picit más mint az amit a másik hisz aminek az a vége, hogy mindenki 0%ra jön ki, és minden kaja maga a méreg

2016. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!