Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek hogy viselkedett a...

Nektek hogy viselkedett a nőstény cicátok az ivartalanító műtét után?

Figyelt kérdés

2016. dec. 10. 12:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki tudna valami biztatót mondani? Meddig volt ingatag a járása?
2016. dec. 10. 16:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Az altató hatása 2-3 óra után már nem érezhető, tehát utána már elvben tudna rendesen járni. Viszont ugye ott van a gallér, ami nagyon zavarja szegényeket, és amiatt mozognak ügyetlenül továbbra is.

Én az ivartalanítás után 8-10 órával levettem róla a gallért 15 percre, hogy tudjon nyugodtan vécére menni, enni-inni. Közben persze nagyon figyeltem, hogy ne kezdje nyalni vagy piszkálni a hasát. Utána visszatettem. Az első 3 napban ez így ment, reggel és este rövid időre, amíg szem előtt volt, levettem a gallért. Egyből elmúlt a depije, teljesen normálisan viselkedett. Ilyenkor mosakodott is, ami ugye a közérzetük szempontjából nagyon sokat számít, de szerencsére a hasát nem akarta piszkálni.

Azután készítettem neki egy hosszú ujjú női pamutpóló ujjából ruhát, és inkább azt adtam rá a gallér helyett. Ebben sokkal jobban érezte magát, és a hasa is védve volt. Azt tapasztaltam, hogy a gallértól nagyon magukba fordulnak, elkedvetlenednek, nem tudnak rendesen enni, inni, az alomtálcával is bénáznak, és ettől nagyon rossz hangulatuk lesz, ami a gyógyulásnak sem kedvez.

2016. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A ruhát azt úgy értsd, hogy levágtam a póló ujját, és vágtam bele 4 lyukat a 4 lábának. A póló kéz felőli részébe bújtattam a fejét, a póló váll felőli részén pedig a cica hátsója jött ki. A lyukakat a cica háta felé eső részen lehet nagyobbra tágítani, hogy a lapockája és a combja is ki legyen belőle. Alul, a hasánál viszont maradjon meg a biztonságos szélesség, ami takarja, védi. Nálunk nagyon bevált. Fontos, hogy jól szellőző, természetes pamut anyag legyen.
2016. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-4 órával a műtét után már magánál volt, de elég bágyadt volt, le volt lassulva.

Másnap már ugrált fel-alá. Frászt is kaptam, hogy baja esik, ezért bezártam egy olyan helyiségbe, ahol nincs magas bútor, hogy ne ugráljon. Megsértődött, hogy korlátozom :)

Egy napig ott tartottam, de aztán kiengedtem, mert elég volt neki a szobafogságból.

Az enyémen nem volt se gallér, se ruha, mert egyáltalán nem érdekelte a hasán a seb.

2016. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi reggel vittük el ivartalanítani, de egész nap kába volt. Az állatorvos mondta, hogy ne nagyon vegyük ki a hordozóból ameddig nem muszáj, hogy ne érje baj. Aztán délután végül kivettük, de egész nap aludt az ágyon (nem árt ha ott van vele valaki nehogy gondoljon egyet és elinduljon, aztán leesik az ágyról). Másnap semmi baja nem volt, ugyanúgy ugrált, játszott, evett. Megkérdeztük az állatorvost, hogy nem lesz belőle gond, hogy ennyire virgonc? Nem sérti meg a sebet? De ő azt mondta, hogy egy macskát nem lehet visszafogni, hogy ne ugráljon. Enyém sem kapott se gallért se ruhát, jól viselte, nem piszkálta a sebet. :)
2016. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már teljesen jól van a cica. :)
2016. dec. 11. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!