Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj van. Mitől hatalmas a hasa?

Baj van. Mitől hatalmas a hasa?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos cica, eddig kóbor volt. 6 napja ivartalanították, kislány. Műtét után kiderult, hogy kicsit duzzadtak voltak a nyirokcsomói, de láz nem volt, tüdeje tiszta volt. Rá egy-két nappal iszonyú nagy lett a hasa. FIP-re gyanakodtam. Ma volt UH, minimális nedvességet talaltal a mellkasában, de a doki szerint FIP-nél sokkal több kéne hogy legyen, viszont nagyon sok a gáz benne. A műtét után két nappal durván szörcsogott, sípolt a tüdeje, néha köhögőrohamot kapott. Antibiotikum, szteroid, mindent kap. Ma is kapott sok új gyógyszert. Mutetnel nyakba csepegtetos fereghajtot kapott, ma beadtunk neki egy tablettasat is. A rengeteg bolha mar elpusztult. Egy picit jobb a légzése de nagyon rossz az állapota. Enni eszik. Laz ma sem volt. De a hasa 3x akkora (nem túlzok), mint volt. Beteges a külseje de amikor meglát dorombolva szalad felem, ha epp el nem csúszik a padlón (vagy azert mert az utca után furcsa neki a padló vagy a hasa miatt). Azt mondtak ha hétfőig nem.jabul akkor röntgen kell. Ha nincs semmi akkor megnyitják a hasát... Remenykedem, hatha valakinek volt hasonlo tapasztalata. Nem vagyok biztos benne, hogy ebben az állapotban tulelne ha megint megnyitnak a hasat. Olyan kis pici es törékeny... Kivagyok. Volt aki azt mondta lehet hogy műtétnél benne hahytak valamit.. Aznap három cicát vittem ovartalanitani fel 9-re, fel 11-re keszen voltak ugy, hogy közben rendelés is zajlott. A masik ketto kandur, kis műtét, de ez a pici lany azota van ilyen állapotban. Doki UH-on nem látott semmi ilyesmit, illetve mondta hogy ennek kicsi a valószínűsége. Valaki segítsen...
2016. dec. 11. 02:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok semmi olyat irni amitől okosabb lennél, de ez elég rosszul hangzik, sajnálom szegény cicát:( remélem helyrejön. Írj majd mi törtét vele,szorítok neki.
2016. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a cicus?
2016. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már volt két UH, a gázon kívül nem talaltak semmit, ill. minimális folyadékot, de mindket doki szerint az ivartalanítás utan normalis mennyiségű. Tegnap este volt vérvétel, kapott ismét szurit, varom az eredményt. Ma reggelre rosszabb lett, nem nagyon doeombol, a kedvenc kajajat sem eszi es a légzés is rosszabb ismét. Eddig enni mindig evett. Nagyon aggódom. Valoszinu ma is doki lesz munka utan, remenykedem hogy mihamarabb kapok hirt a verkeprol. Lázas tegnap sem volt, egyszer sem. Doki szerint valoszinu a légzése es a nagy hasa két kulon dolog, nem tudom. Volt egy FIP-es cicám, Nála sok folyadék volt, láz is volt, de a légzése neki is furcsa volt, bar nem ennyire drasztikus. En meg azt sem zártam ki, de ma kiderül sok minden a ver alapján. Remelem...
2016. dec. 13. 09:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy irtál, remélem hogy nem fip. Kedves tölled, hogy mindent megteszel érte. Vérképböl már több kiderül. Szegényke:((
2016. dec. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bent tartottak ma. Remelem rendbe jon. :(
2016. dec. 13. 17:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítol érte:((( remélem holnap jó hireket kapsz.lécci majd ird meg mi van szegénnyel.jajj.köszi.
2016. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szorítok
2016. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Vese, máj jó, a vérvétel annyit mutatott, hogy valami nem teljesen stimmel a beleknél, de nem olyan drasztikusan. A doki szerint nincs összefüggés a belei és a légzése között, de megmonda, hogy inkább még nem mond semmi jot, nehogy csalódjak. Ott napjában többször el tudják látni, bár éjszaka nincsenek bent, de napi 12 órában tudjak kezelni, ami doki szerint most nagyon fontos. Remelem kiderül, mi a baj. Én azért mondtam neki, hogy gyanús nekem FIP miatt, hiszen van annak ügye száraz formája is, ami lassabb lefolyású. Nem vetette el teljesen, bar nem gondolja, hogy az lenne, de ha nem reagál a kezelésekre akkor azt is megnezeti. Nem tudom. 😐
2016. dec. 13. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Jajj csak ne száraz fip. Legyen:( ha más a baj tán kikezelhetö s boldog hosszu életet élhet a kis angyalka...aggodom csorikámért.még jo hogy hozzád került,bár én ugyanezt tenném...;(
2016. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a kis drága?
2016. dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!