Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Orijen és Acana táppal etetők,...

Orijen és Acana táppal etetők, nem féltek, hogy vesebeteg lesz a cicátok?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy elvileg ezek a tápok mindenféle korú és fajtájú cicának jók,de a természetben nincsenek ivartalanított és öreg cicák sem.A dokink szerint a magas fehérjetartalom tönkreteszi a macskák veséjét.Ti mit gondoltok erről?

2016. dec. 11. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%

"A dokink szerint a magas fehérjetartalom tönkreteszi a macskák veséjét"

Nem is tudom, nekem igazi tanyasi macskáim vannak, és nagyon szeretik a fehérjét maguk megfogni egér,madár, meg hasonló formában. Soha egyiknek sem volt baja, pedig rengeteg húst ettek.

2016. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1# válaszoló,és meddig éltek a cicáid?
2016. dec. 11. 19:55
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
Változó, 11-14 év körül. Volt amelyik fiatalon elpusztult, de ott nem a táplálék volt az oka, róka fogta meg szegényt. Egyetlen cicánk volt aki a tizenhatodik évet megérte, de ő nem kinti, hanem szobacica volt.
2016. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán értem, a macskáknak ugyanis magas a fehérjeszükséglete, magasabb, mint a kutyáé.

Majd pont a fehérje teszi tönkre a veséjét? Zöldséget, vagy gabonát egyen helyette? Vagy szóját? Nem értem, de tényleg.

2016. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mert ezek itt robotok kérdezö
2016. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen az egérke, madárka és egyéb apró rovarok stb lenne jó a macskáknak. Én próbálom úgy etetni a macsekomat hogy minél változatosabb legyen. Kapjon házi kosztot, száraz és konzerv kaját de abból is folyton váltom a márkát is mert ki tudja miből van.
2016. dec. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Erről van szó, 11-14 év szép kor, DE sokan ennél többre tervezünk, és a 11 év az abszolút az a szám, mikor a vesékhez kíméletes tápra át kell álni.


Azt, hogy a sok fehérje nem is káros próbálkoznak igazolni, de a helyzet az, hogy senki sem biztos a dologban, ezért aztán az állatorvosok nagy többsége továbbra is a régi bevett módszer alapján a vesék kíméletére többek közt a fehérje csökkentését alkalmazza. Egyébként nem csak itthon. De a táplálkozásukról amúgy is sok vélemény, meg irányzat van, hát mindenki csinálja, ahogy szerinte a legjobb. Én az Acanánál nem a vesebajtól félteném a macskát, hanem az elhízás következményeitől.

2017. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Azt azért ne hasonlítsuk össze, hogy a macska levadássza magának a kaját (madarat, pockot), és abból jut fehérjéhez, vagy pedig hogy mesterségesen előállított száraz tápból jut hozzá.

És igen, a rengeteg fehérje a száraz tápban hosszú távon terheli a vesét. Valamelyik macska ezt bírja, valamelyik nem. A "régi" falusi macskáknak pedig még tényleg nem voltak ilyen bajaik, a mai házi cicáknál sajnos egyre több a civilizációs betegség.

De azt azért mindenképp túlzás lenne kijelenteni, hogy a fehérje teszi tönkre a macska veséjét. Számos más tényező is hozzájárulhat a veseelégtelenség kialakulásához. A táplálék magas foszfor, nátrium és magnézium tartalma is terheli a veséket, de épp úgy lehet szó akár örökletes vesebetegségről is.

2017. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A régi falusi macskáknak persze, hogy nem voltak ilyen bajaik, de meg se élték, hogy legyen. Tőlem az öreg rokonok a macska hat éves kora óta döbbenten kérdezik, hogy még mindig megvan, meg öregezik a macskát. Most 14 múlt. Én még tervezek vele pár évre. Ott ennyit fél ennyit éltek a macskát, amelyik többet az csoda számba ment. Kis kivétellel az embereknek fel se tűnt a dolog, mindig volt kismacska, cserélődtek, én még gyerekkoromból emélkszek, hogy a dédszüleim a 3-4 éves macskát már úgy hívták, hogy az "öreg macska".
2017. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a kutyásoknál is állandó vita téma ez. Én inkább a középkategóriás tápoknál maradok, inkább egyen 30% húsos tápot, mint 70% húsosat, aztán a veséje bánja. Nálunk a Happy Cat/Dog a sláger. Nővérem cicája vesebeteg lett, senkinek nem kívánom azt, amit az a cica átélt (nem lehetett megmenteni, egy hétig küzdöttek érte, majd el kellett altatni, 6 éves volt) mondjuk enyém meg szívbeteg volt (nem mutatta semmi jelét, nem is sejtettük, 6 éves volt ő is, 2 nap alatt elvitte...) Mióta nálam volt prémium tápot evett, anyum macskája meg 14 éves és eddig Whiskas, Friskies, Sparos, Tescos tápokat evett és makk egészséges... Szóval ez nem feltétlenül a táptól függ, de gyakran igazságtalan az élet
2017. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!