Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ez egy kismacskánál?

Normális ez egy kismacskánál?

Figyelt kérdés
2 hete van nálunk egy kismacska és egyszerűen még mindig fél mindentől. Megsimogatni csak akkor lehet ha éppen alszik vagy kel felfele akkor egyből el is kezd dorombolni de látszik rajta hogy hátrálna. Utána ha kimászott a helyéről össze vissza rohangál nem lehet megfogni ha lépek egyet akkorát ugrik hogy csak nézek, közeledni nem tudok felé mert elrohan a pupillája ilyenkor állandóan hatalmas a szőr a farkán elég gyakran feláll mint aki halálra van rémülve. Egyszerűen nem tudom mi baja enni inni kap rendesen.

2016. dec. 12. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem szokta meg a helyet előtte lehetséges,hogy nem igazán akarták megsimogatni kézbe venni és még új neki a helyzet legyél vele türelmes hidd el idővel megfog szokni téged és az új környezetét.Pici még beletelik egy kis időbe míg megszokja a számára új helyzetet.
2016. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális. Szegény valószínűleg tényleg halálra van rémülve. Talán ahonnan hoztátok nem volt kézhez szoktatva és vad egy kicsit. Türelemmel teljesen megszelídíthető. Sokat kell törődni vele, vele lenni egy szobában és kivárni amíg ő oda nem jön hozzád, akkor simogasd meg éreztesd vele, hogy nincs mitől félnie. Próbáld jutalomfalattal magadhoz csalogatni. Az álmában simogatást annyira nem ajánlom, mert ha felébred rá, akkor megrémülhet, hogy mit keresel ott. Nekem is volt vadabb cicám, de sikerült megszelídíteni, remélem neked is sikerül. :)
2016. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remélem is mert azért volt már macskám de azokkal sokkal hamarabb sikerült megszoktatom magam (pár nap), ez a 2 hét már nekem kicsit furcsa.
2016. dec. 12. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem minden macska egyforma lehet,hogy ő kicsit félénkebb mint az előző később fog hozzád szokni sok sikert és kitartást.(:
2016. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a cica? NEm lett tul korán elvéve az anyjától? Legyél vele türelmes. Ő lesz a világ legragaszkodóbb cicusa pár hét múlva. Álmában ne simogasd!!!!!!!!!! Az egy embert is megrémiszt.
2016. dec. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
minden macska más, mint az embereknél. Ő ezek szerint félénkebb típus, légy türelmes. két hét az semmi.
2016. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ilyenek a kismacskák általában. Mennyi idős? Nekem is van egy, úgy fogadtam be utcáról, ramaty állapotban volt. Őszi fialás. Szépen felgyógyult azóta, hogy meleg helye van, és rengeteg kaját kap. De tényleg ne csesztesd, nem szabad túlszeretni. Én azt csináltam, hogy direkt kismacskáknak való kajával etettem, néha kapott jutalomfalatot is. Kapott egy üres dobozt is, baromira szeret vele játszani. Eleinte elbújkált előlem, most meg alig lehet lerázni. Odajön és dörgöli magát hozzám simogassam. Csak akkor simogatom. Az öcsém, ha átjön hozzám, össze-vissza dögönyözi, ha kell, ha nem. Őt sokszor megkarmolja és megharapja, ha meghallja a hangját, legtöbbször elmenekül. A macskák önálló lények. Csak etesd szorgosan, és akkor érj hozzá, amikor egyértelműen jelzi.
2016. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
9 hetes lehet de még most se tudom azt mondani hogy megszokott volna. Ugyan úgy megijed mindentől. Azt nem tudom játszásnak veszi e vagy támadásnak hogy a kezemet ott lengetem neki ő meg rátámad, karmolni nem karmol csak úgy rátámad viszont utána elrohan.
2016. dec. 20. 19:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, igy gyakorolja a vadászást. Egy zsinőrt pomponnal a végén huzkodj előtte, vagy egy prémdarabot adj neki, boldog lesz vele, "egér-pótlék". A karácsonyfával majd óvatosan, mert lehet hogy a cicus lesz a legszebb disz a fa csúcsán... :-)
2016. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!