Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskának?

Mi baja lehet a macskának?

Figyelt kérdés
Az idős volt szomszédoméknál 2 hónapja került hozzájuk egy tündéri fiatal nőstény cicus. Sűrűn látogattam suliból hazafele menet, ma is így történt, azonban eléggé elkeserítő látvány fogadott. A cica keservesen nyávogott, már-már bőgve, pupillái kitágultak, a fekhelyét összepisilte. Ha kimászott is a helyéből azonnal eldőlt,szorosan a földhöz közel húzva a hasát "ment", de az lett a vége, hogy eldőlt. Megnéztem a fenekét, mintha űrítenie kéne, kipúposodik. A gazdái is nagyon szeretik ezt az állatot, elmondásuk szerint pár napja hasmenése van, de úgy gondolták, hogy egy másfajta macskaeledel a ludas, ezért visszaváltottak a régire. Enni evett, vize is van a tálkájában, tegnap baja még nem volt, ma jelentkezett a tünet. Az udvaron egy kis mellékhelyiségben tartják addig, amíg szobatiszta nem lesz, így udvaron se volt nagyon csak ha a dolgát kellett intéznie. A házba beviszik minden nap és csak este viszik vissza a kis melléképületbe. Nagyon sajnálom szegény állatot, így ha nem tudják elvinni, majd én fogom holnap, sajnos idő híján nem tudtam ma cselekedni, mert nem egy városban tartózkodom.

2016. dec. 13. 17:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy féreghajtót a múlt hónapban kapott
2016. dec. 13. 17:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Mérgezés, vagy bármi lehet, viszont ilyen súlyos tüneteknél minden perc számít, tehát nem szabad várni az orvossal.
2016. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyit nem értek, hogy miért nem vesznek neki almot? A macskák szinte azonnal szobatiszták lesznek, csak meg kell nekik mutatni az almot. Akkor nem kellene éjszakára sem kitenni a hidegbe. De tényleg el kéne juttatni orvoshoz minél előbb, ilyen állapotban nem valószínű, hogy megéri a holnapot.
2016. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem csak egy sima hasmenés,leirtak alapján sulyos beteg, mérgezés is lehet, tán már nem is él, de ha igen még most kéne vinni dokihoz.
2016. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Alomja van csak néha bele, néha a sarkot veszi célba, pedig az ürüléket kilapátolják, meg én is ha van az alomban, éppen ezért nem tartják még a lakásban, nehogy ott is a sarkot nézze ki magának.
2016. dec. 13. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden perc számít ilyen tüneteknél, már el kellett volna szegény juttatni orvoshoz, ha másért nem hát kínlódni nem hagyni szegényt. Nálunk az orvosok este 8-ig rendelnek, gondolom ez jellemző országosan is azért.
2016. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És persze mindig valaki teljesíti az ügyeletet is.
2016. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!