Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Borzasztó bűntudatom van a...

Borzasztó bűntudatom van a cicám miatt, hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

2 hónapja pusztult el FIP-ben. Mi külföldön voltunk a párommal, a szüleimre volt bízva pár hónapra, hétvégente jártunk haza hozzá, próbáltunk akkor minél többet foglalkozni vele, de így is hiányoztunk neki. Borzasztó bűntudatom van, amiért magára hagytam, de októberben költöztünk haza, azt hittem, kihúzza addig. Szeptemberben tudtuk meg, hogy FIP-es, több hétig kínoztuk az orvoshoz futkozással (1 órányira kellett mennünk, mert a helyi doki nem volt hajlandó kivizsgálni sem), a végén már került engem a folytonos kínzás miatt (gyógyszert is kellett neki adni, utólag kiderült, hogy feleslegesen), a végén már utálatot láttam rajta irántam. A késői diagnózis után még beszereztünk egy külföldi szert, ami állítólag hatásos lehetett volna, de pár nappal az első kezelés után eltűnt a cica. Mi pénteken értünk haza külföldről, csütörtökön állítólag már barnát pisilt, sőt a felelőtlen, ostoba családom még véletlenül be is zárta a garázsba, ki tudja mennyi időre, maguk sem tudják. Aztán péntekre eltűnt, soha nem lett meg. Akkor nem volt erőm megkeresni, csak 2 héttel rá kezdtem a tetemét keresni, de nem találtuk nyomát sem. Az orvos azt mondta, kimondott fájdalmai nem lesznek, csak gyenge, bágyadt lesz... interneten viszont FIP-es csoportokban folyamatosan azt írják, minél előbb altassa el az ember, mert elviselhetetlen fájdalmai vannak az ilyen beteg cicának. Én nem tudtam megtenni, az utolsó percig bizakodtam, hogy hatni fog a szer. Az utolsó 2 napban történteket is csak utólag tudtam meg, amiért a családomra is haragszom és magamra is, mert otthagytam őt ilyen embereknek... Nem tudtam vele lenni az utolsó napjaiban, pedig a párom mondta, hogy maradjak itthon, megoldjuk, de nem mertem, féltem attól, ami otthon várt volna rám, látni leépülni őt. Borzasztó a bűntudat, nem tudom, hogy enyhíthetném.

Esetleg ment valaki keresztül hasonlón? Borzasztó gazdának érzem magam, aki hagyta szenvedni az állatát a saját gyávasága miatt...


2016. dec. 14. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a kutyámat altattam el aki a mindenem volt. Biztos vagyok benne, hogy tudta mi fog történni, mert még ő vigasztalt annyira sírtam. Ennek lassan 12 éve de még ma sem bocsájtottam meg magamnak, hogy nem küzdöttem jobban. Az orvos szerint az altatás volt a legjobb megoldás, mert a kezelések nagyon fájdalmasak lettek volna, a kutyám szenvedett is, és a műtétet sem élte volna túl.

De ennek ellenére soha nem hibáztattam a családom tagjait mert ők másképp viselkedtek vagy álltak a dologhoz. Te most a haragodat, bántudatodat a szüleid nyakába varrod (hiszen ostobának nevezted őket), holott a te felelősséged lett volna az egész.

Nem fogom azt írni, hogy idővel enyhül majd a fájdalom, mert nem fog. De együtt fogsz vele élni. Nekem egyébként a bánatomat most egy 3 éves cica enyhíti. Kutyám azóta sem volt.

2016. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én meg pont azt látom, hogy a kutyák a szívósabbak, bár sajnos perpill nem teszik lehetővé a körülmények, hogy új állatot fogadjunk be. Egyébként a családomat csak azért hibáztatom, mert kértem őket, hogy az utolsó napjaiban ne szívassák, figyeljenek rá, legyenek vele kedvesek, mégis bezárták és még el is akarták titkolni előlem. A barna vizeletről sem szóltak, minden hülyeséggel hívogattak külföldön (hozzak az unokának ilyen üdítőt, olyan kekszet), de azt kifelejtették, hogy az imádott cicám épp a halálán van. Mikor kérdeztem, csak annyit mondtak, hogy nem nagyon eszik, de az nem volt újdonság, gondoltam, pénteken majd megetetem fecskendőből. Mire hazaértem viszont, már nem volt sehol. Tudtam, hogy elment meghalni. :(
2016. dec. 14. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Te jót akartál a macskádnak, ez a fontos. Van egy 11 éves kutyám, és tudom, hogyha fájdalmai lesznek, el fogjuk altatni. Nem akarom, hogy szenvedjen. Önző lennék, ha gyógyszerekkel és heti műtétekkel, infúziókkal tartanám életben. Nekik jobb, ha egy héttel/hónappal kevesebb ideig élnek, de nem szenvednek sokat. Én így gondolom. De a lényeg, hogy Te jót szerettél volna a cicának. :)
2016. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, de a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve...

Egyébként ez olyan gyógyszer volt, amivel állítólag a szervezete legyőzhette volna a vírust, tehát nem pár héttel hosszabbítja az életét, hanem megmenti. De egyrészt későn kapta meg, másrészt a doki nem szólt arról, hogy kell mellé egy másik szer, hogy a kettő az igazán hatásos együtt... Ezért buktuk a dolgot. Már ezerszer véggondoltam, vajon meddig szenvedhetett, ki tudja hol bújt el és meddig kínlódott, mire elpusztult. Az is furcsa egyáltalán, hogy elment, soha nem ment el, pedig volt már beteg, műtét után (másik cicánk egy komolyabb műtét után is megszökött 2 hétre, ő soha).

2016. dec. 14. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerem ezeket az érzéseket...

De a leírtakból kiderül, hogy szeretted a cicát s ha hibát is követtél el (ezt most nem döntöm el), a csudába is, annyi dolog van, nem vagy orvos (aki szintén tévedett, ahogy írtad), nem vagy semmilyen szakember, próbáltál lavírozni az életben (úgy értem, nem állhat meg az élet még miatta sem), reménykedtél... Ismerem ezt.

Tuti pocsékul fogod magad érezni egy ideig olykor, de az idő majd segít. De tényleg nem akartál rosszat, ez igenis számít... Ha rossz lennél, pont nem érdekelne az egész, sajna... Részvétem :( Sajnálom a ciccet is, hogy ilyen lett a vég :(

2016. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokat szenvedett, a macskákról köztudott hogy jol titkolják a fájdalmaikat, és valószínü az a gyógyszer sem segített volna, csak drága pénzért rád sózták amit te meg is vettél mert nagyon szeretted a cicádat, nem könnyü ilyenkor jo döntést hozni, de ne okold magad sem a családod. Nehéz de idövel tulteszed magad s könnyeb lessz, elhiszem hogy mesékkel könnyeb feldolgozni, de ne keresgélj ez igy alakult, jo gazdája voltál.
2016. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó gazdája voltam, míg el nem hagytam a külföldre költözésért és míg el nem hagytam az utolsó napjaiban. :( Gyávaságból inkább nem voltam vele, nem tudom, egy macskán ez segített volna-e, de az utolsó napjaiban állítólag folyton az én ágyamon feküdt, az én helyemen (a párom is ott szokott aludni, de mindig az én oldalamra feküdt), holott korábban soha nem volt megengedve neki, hogy az ágyra másszon. Az utolsó éjszaka, mikor otthon voltunk, benn aludt velünk a szobában, de a saját ágyából felugrott közénk az ágyba, de lezavartuk, szegénynek még azt sem engedtük meg, hogy az utolsó velünk töltött éjszakáját az ágyban tölthesse közöttünk. :(
2016. dec. 14. 15:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágd magad ennyire, hidd el sokan orvoshoz sem viszik a beteg cicáikat lazán végig nézik ahogy kinyuvad és egy csepp büntudatuk nincs, te meg tulzottan is örlödsz, minden aproságot kiragadsz és ostorozod magad és még a családod is mert annyira fáj neked, hogy bünbakot igyekszel találni, magadat véled gonosznak ezért háritani probálsz hátha ugy könnyebb de mindig visszakanyarodsz magadhoz, és ezt teszed hónapok óta, láttam már itt a be irásod mikor elhunyt a cicád, kicsit más köntösbe foglalva, akkor föleg a családod támadtad e miatt sokakban ellenszenvet keltettél kaptál hideget meleget láttam, ami még csak megerösitette sebzett lelked hogy gonosz voltál, hogy hagyhattad magára stb. Ne törödj vele. A lényeg, hogy boldogságot adtál neki,jo élete volt meletted. A vége meg igy alakult, de teljesen érthetö, hogy fiatalon az életed igyekszel megalapozni, szoval lécci ne tedd magad tönkre.
2016. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!