Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vasárnap halt meg a cicám, de...

Vasárnap halt meg a cicám, de már új cicát szeretnék. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem és ez örökké így is marad, mióta meghalt szinte egyfolytában sírok, mégis nézegetem a gazdira váró cicákat, némelyiken el is gondolkodtam. Én magam sem értem. Valakinél volt már ilyesmi? Mennyi idő után lett új cicátok? Köszönöm!

2016. dec. 20. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen normális.
2016. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal akartam új kutyát, amint meghalt. Ez nem azt jelenti hogy nem szerettem. Hónapok teltek el, de még mindig elszoktam magamat sírni.
2016. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális, mindenki máshogy tudja feldolgozni az elvesztett kedvenc halálát, ha neked így könnyebb bátran fogadj be egy gazdira váró cicust, ettől nem vagy gonosz,épp ugy szereted az eltávozott cicust, s örzöd emlékét.
2016. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, ha új cicát szeretnél.


Ez nem árulás, nem az emlékének a földbe tiprása, hanem befogadsz egy élőlényt az otthonodba, és az előző cicával szerzett tapasztalatok segítségével gondozod és neveled.


Olyan, mintha ő lenne az előző macsek trónörököse :)


És tényleg ne aggódj, a cicád biztosan nem szeretné, hogy szomorú legyél, és nem bánja az új cicát

2016. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális. A szomszédomban az idős néninek amikor meghalt a kutyája, két nap múlva már hozta is a lánya a menhelyről az új kutyusát. 200 négyzetméteres házban lakik a néni tök egyedül, kb. házi állat nélkül egész nap magát kerülgetni. Azt mondta, hogy alig bírta ki azt a 2 napot is, mert nem volt kihez beszélni, együtt aludni, sétálni vinni, gondoskodni, stb.
2016. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, csak a nyuszimmal. És én sem érzem normálisnak. Nagyon megvisel(t) az elvesztése (kb 2 hete történt), de napokkal később elkezdtem érezni, hogy nem bírok nyuszi nélkül élni, és beszéltem is egy tenyésztővel. Márciusban jön hozzánk új kis szőrgolyó, viszont néha belém hasíta bűntudat, hogy ilyen hamar másik nyuszón gondolkodom. De attól még ugyanúgy fáj az elvesztése, ugyanúgy hiányzik, és rengeteget gondolok rá, sokat sírok is még mindig. De azzal senkinek sem lesz jobb, ha én kínzom magam még hosszú ideig azzal, hogy nem hozok haza másik nyuszit. Legalább segít majd elterelni a figyelmemet, és újra vidámságot hoz az életembe.
2016. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem gáz. Inkább az, ha vkinek még ott van a kiskedvence, de másikat akar vagy ilyesmi. Szerintem az a gáz.
2016. dec. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!