Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül kb. egy nőstény...

Mennyibe kerül kb. egy nőstény macska ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Mivel szobacica és panelban lakunk, gondoltam, hogy nem is kell... Sokan ezt is mondták, hogy ilyen esetben lányt fölösleges ivartalanítatni. De most 7 hónaposan kezd tüzelni és eszméletlen hangosan vonyít és burrog. Ráadásul mindig hajnalban. Az a baj, hogy a szomszédokat is zavarja szerintem és nem hiszem, hogy az ünnepek alatt tudnám megoldani ezt a problémát... :/


Azt tudom, hogy egy nőstény macska szinte folyamatosan tüzel, de ez a hangoskodás is (kb. mintha ölnék) folyamatos?


Majd, ha vállal orvos kb. mennyire számítsak árban?


Előre is köszi!



2016. dec. 21. 06:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
15-20ezer
2016. dec. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Soha nem felesleges az ivartalanítás! Rengeteg macska lép meg panelból, mikor tüzelnek, mert ilyenkor egy cél van a szemük előtt, az pedig a párosodás, és ez a legmélyebb ösztön. Bármikor megléphet, amikor ki tud surranni, akár az ablakból is kiugrik, de komolyan, sok ilyenről tudok sajnos.

Illetve az ivartalanítással rengeteg halálos betegség megelőzhető, főképpen a gennyes méhgyulladás.

Nekem vidéken az a tapasztalatom, hogy olyan 8-10 ezer forint, Pesten szerintem mi 12 ezerért vittük a cicát, de ez nem tuti, viszont szerintem olyan 10-15 között úszható meg.

Tényleg érdemes beruházni, egyrészt kivédhetőek amúgy súlyos betegségek, másrészt az, hogy megbolonduljon szerencsétlen állat vagy éppen meglépjen, onnantól meg ki tudja, mi lesz vele.

2016. dec. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16 ezer Ft volt.
2016. dec. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10ezerbe volt Bp-n
2016. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy nőstény macska szinte folyamatosan tüzel. Egészen addig, amíg nem vemhesül.

Amikor tüzel, folyamatosan "ordít".

Ha a szomszédomban laknátok, engem biztosan zavarna.

Ráadásul így a macskának 1-2 éven belül várható egy méhgyulladás.

Minél hamarabb kérj időpontot az ivartalanításhoz.

2 nap alatt felépül a cica és nem lesz a továbbiakban ilyen gondotok.

Rendelőtől függően 10-20 ezer Ft-ot szoktak kérni, de a tavaszi kiscica szezon előtt szoktak ivartalanítási akciót hirdetni az állatorvosok. Ha kifogsz egy ilyen akciót megúszhatod sokkal olcsóbban.

2016. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
10-20 ezer kozott
2016. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Felhívsz egyet, megkérdezed. De ha nincs rá pénzed, nem kellett volna macska.
2016. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én holnap viszem 13 ezer lesz a kontrollal együtt, Budapesten. És igen, vernyog egyfolytában, engem is irritál, mert nekem 6,5 hónaposan kezdte, azt hittem még doki előtt megúszom. Ráadásul a nőstény is pisilhet ilyenkor helyekre, nem csak a hím. Szerintem vidd el, egyszeri költség, és mindenkinek jobb lesz. A macskám szerintem konkrétan szenvedett a tüzeléstől, annyira levert volt alatta.
2016. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

10-25 között mozog általában, tél végén, tavasz elején ivartalanítási akcióban 3000-5000ig is lemehet bizonyos helyeken.

Tüzelés során valóban "idegesítő" a macska, nekem panelban 2 kandúrom van, őket is ivartalaníttattam fiatal korban, pont ilyen okokból kifolyólag. Cicának és gazdának is jobb.

Nőstény cicánál jó tanács: kérésre az állatorvos nem csak elköti vagy a petefészkeket kiveszi, hanem a méhet is eltávolítja. Nőstényeknél még vemhesülés nélkül is jó eséllyel alakul ki méhdaganat.

2016. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem kell, a lakásban tartott macskát is kell ivartalanítani. Többek közt, hogy se te és szomszédság, se a macska se őrüljön meg. Másrészt az egészségére is káros az állandó tüzelés.

10-20 ezer között van az ár, orvostól, helytől is függ. Szoktak lenni ilyenkor ivartalanítási akciók, nézz körül a neten, hátha találsz a lakóhelyed közelében ilyet, úgy olcsóbb.

2016. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!