Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica kérdés? (Bővebben lent)

Kiscica kérdés? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

2 hetesek a kiscicáim! Mikor fognak maguktól kaksizni? :D Lényegében már mindennek utánanéztem velük kapcsolatban de erre nem igazán találtam választ.Érdekelne hogy hány hetes koruktól hagynak hátra maguk után meglepetéseket :p

Meg még 1 kérdés hogy az egyiknek csak az egyik szeme van kinyilva a másik kicsit duzzadt gennyes..kenegetem neki 2-3 óránként kamillával 3 napja! Ez körülbelül mennyi idő mire rendbejön neki? Arra gondoltam hogy várok még a hét végéig (péntekig) és ha nem jön rendbe veszek neki rá kifejezetten erre a problémára valami krémet cseppet! Akinek volt már ilyannel problémája irjon légyszi.


2010. máj. 3. 01:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a kakikérdésre nem tudom a választ, bár egyszer voltak kiscicáink, erre nem figyeltem.

Viszont nálunk is az egyik cica szeme begyulladt és orvoshoz vittük. Ott kitisztogatták, kapott egy szurit a combjába, szemcseppet és néhány nap múlva már semmi baja sem volt.

Te se várj vele hétvégéig, mert csak jobban begyullad és hosszadalmasabb lesz a kezelés.

2010. máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szemükre jó a kamilla, de az orvos még jobb. Mi is mindig kamilláztuk ilyenkor a szemeket, és szép lassan elmúlik. De ha rosszabbra fordul, nagyon gennyesedne, akkor orvos. De csak úgy ne vegyél semmit, mindenképp kérdezz meg állatorvost róla. Kakilni pedig akkor fognak, ha majd elkezdenek mást is enni az anyatejen kívül. Kb 4-6 hetesen. Addig az anyukájuk lenyalogatja róluk a "végterméket" is, amikor letisztogatja a kölyköket. Amikor a hasukat nyalogatja, az a mozdulat beindítja a bélmozgást a kölyköknél, maguktól még nem ürítenek.
2010. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!én is sokat kiscicáztam, kamillával rendbehoztam összeragadt csipás szemeket, szóval nem csinálod rosszul.

jól írta az előttem válaszoló, kakilni majd akkor kezdenek, ha szilárd ételt kapnak. akkor már a mamacica nem hajlandó tovább " pelenkázni"de addig még van idő bőven, majd úgy 6-7 hetes koruk körül. de ahogy kezdenek

kakilni, rögtön teheted őket az alomra, hamar megszokják.

jó cicázást.

üdv-cicás-

2010. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2010. máj. 3. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg gennyes a szeme,arra Nem Elég a kamilla.Ennek kiderítése és kezelése érdeképen mindenképpen orvost ajánlok.Szerintem ne kísérletezz otthon,mert értékes időt veszíthetsz(a cica).
2010. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!