Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi 1 alutasak, ami 100...

Napi 1 alutasak, ami 100 gramm whiskas, félix, kitekatból elég whiskas táppal vagy purina oneval kiegészítve?

Figyelt kérdés
Nem rég találtam egy kb. 2-3 kilós közepes cicát. Az étrendjét a fent leìrtak alapján állítanám össze. 2-3 étkezésre elosztva napi kb. 2 marék táp+1 alutasak elég lesz?
2016. dec. 23. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés lesz az neki.
2016. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Súlya alapján fiatal lehet, akkor még talán kevés egy kicsit, mert még sokat nő. És junior tápot kéne kapjon, de azért elvinném dokihoz, hogy megsaccolja hány hónapos.


Egyébként csak viszonyításképp nekem 7 hónapos koráig két alutasakot (85-100g márkától függően) és kb 30-70g száraz tápot kapott, azóta ennyit nem akar enni, úgyhogy egy alutasakkal kevesebbet rakok, ha úgy látom, hogy úgyse kéri. De amíg nincs ivartalanítva, a macskák egész jól be tudják lőni azt a mennyiséget amire szükségük van és nem zabálják túl magukat.


Ja és bár gondolom anyagi okai is lehetnek, a fent említett tápok nem túl egészségesek, cukrosak és összesen 4% húst tartalmaznak, ami nagyon kevés egy fejlődésben lévő kiscicának. Persze a semminél több, de hosszú távon sok problémát okoznak, fogaik és szemük szempontjából.

2016. dec. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szépen csomagolt szemetek drágán. Az alutasakos nagy része víz, a szárazak pedig a max 7% állati eredetű származékkal nem igazán mondhatók tartalmasnak. Ellenben tele vannak ízfokozóval és színezékkel.

Vegyél jó minőségű, magasabb hústartalmú száraztápot (olvasd el az összetevőket), és alutasakos helyett adj neki húst.

2016. dec. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Mindenből juniort vettem neki. Ezeket az alutasakos kajákat kiszeretném majd egészìteni csirke hússal.
2016. dec. 24. 10:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Száraz tápból melyiket ajánlanátok? Én az orienjét nézegettem, ami 80% hústartalom.
2016. dec. 24. 10:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is tökéletes, de a korát tudni kéne, lehet akár kisnövésű felnőtt cica is. Ezek még jók: Premiere, Real Nature Wilderness, Select Gold, Brit Premium Cat, Iams, Brit Care Cat. Utóbbival etetek és teljesen meg vagyok elégedve.
2016. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha az alutasakot kiszeretném nyers,főtt hússal váltani pl: csirkemellből mennyit adjak táp mellé egy nap?
2016. dec. 24. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát őszintén mondva én nem keverném a kettőt (táp + hús). Ha szeretnél neki húsos finomságokat adni, akkor vegyél jó minőségű, magas hústartalmú konzervet (a már felsorolt márkák között találsz bőven ;) illetve ha gondolod vehetsz szőroldó pasztát is (pl Gimpet Malt Soft Extra), nálunk sokat segített (benti cica és sok szőrt hányt, azóta évente csak 1x-2x fordul elő, az előtt heti többszöri volt) sok sikert hozzá! :)
2016. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!