Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen idiótán viselkedik a...

Teljesen idiótán viselkedik a macskám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél éves a macskánk és egyre idiótábban viselkedik. Ez alatt azt értem, hogy például ok nélkül durván nekiugrik mindenkinek, nem hagyja, hogy simogassák, mert harap ill. karmol. Van amikor egészen vérig. Ezenfelül mindent szétkapirgál, aminek nem nagyon örülünk. Próbáltam már mindent a "nevelésére" (pl.: lespriccelni vízzel, elverni, bezárni egy kisebb helyiségbe egy kis időre stb...), akkor egy kicsit lenyugszik, de utána 15 percen belül folytatja még durvább módon. Már gondolkoztunk, hogy kirakjuk az utcára, elajándékozzuk stb... De valahogy fájna a szívem ezt tenni vele, meg hiányozna is valamilyen szinten. Tudnátok segíteni, hogy mit lehetne tenni? Válaszokat köszönöm! :)

2016. dec. 24. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Van kaparófája, játékai? Játszotok vele, hogy valamennyire levezesse az energiáit? Nem is tudom, hogy juthat ilyen eszedbe, hogy kirakod az utcára...
2016. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanísd
2016. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Azt hallottam, hogy a lakásban tartott macskák fajtársak nélkül megkattannak (ezt úgy magyarázták, mintha téged zárnànak egy lakásba 15 évre egy kutyával, akit bár szeretsz, de nem tudsz vele ùgy kommunikálni, mint egy emberrel). Szòval sztem hozzatok mégegy macskát, legyenek ivartalanìtva, persze kaparófa is legyen, hogy azt kaparhassák
2016. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként vannak játékai, játszunk is vele rendszeresen.
2016. dec. 24. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:
"Már gondolkoztunk, hogy kirakjuk az utcára" MI? Ez vicc ugye?
2016. dec. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás alap lenne.

Verni nem érdemes, mert csak vadul tőle. A különzárás jó ötlet.

Kaparófa szükséges, akár több is.

Utcára ki ne rakjátok már, milyen gondolat ez?! Maximum ajándékozzátok el megfelelő helyre, de mivel millió gazda nélküli macska van, ez nem lesz egyszerű.

2016. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ajándékozd el, szerencsétlen állat jobban járna vele.


Ivartalanítva van? Saját helye van, ahova FELmászhat, a magasba (igen igénylik), kaparófája van, van hely, ahova elvonulhat nyugodtan?

Akkor tarts macskát, ha valamennyire értesz hozzá, mert ez lesz a vége. Aztán majd szegény macska lesz a hibás, ha bibis lesz a szemgolyótok, mert spriccelitek, veritek, és elzárjátok. A macskák híresen tudnak bosszút állni, tudtad? ;)

2016. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!