Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért jobb egy cicának a...

Miért jobb egy cicának a sintértelepen, mintha hagynák kóborolni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 26. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem jobb. Max. abból a szempontból lehet jobb, hogy talán úgy több esélye van gazdára lelni, bár ebben nem vagyok biztos...
2016. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne érje pl. baleset. Vagy hogy ott adnak nekik enni adni, meg ahogy az első is mondta, oda mennek az emberek, mert tudják hogy kóbor, és nem valaki másé (mert ugye sokan hagyják hogy a macskájuk az utcán járkáljon)
2016. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem 5cicám van, mind soványan kóboroltak ide s befogadtam, azóta arany életük van, de ha befogta volna őket annó sintér, most nem lennének itt boldogok nállam, lehet már rég elaltatták volna őket, mert valljuk be nem a gyepi telep az első ami eszükbe jut azoknak akik cicát szeretnének, inkább netes oldalak,aztán menhely s utolsó sorba kullog a gyepi
2016. dec. 26. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad van, de sokan nem gondoskodnak az állataikról, soványan kóborolnak, aztán meg ha valaki befogadja őket fel vannak háborodva, mert "ellopták a macskát". Gondolom ezért sokan inkább be sem fogadják őket az utcáról. Meg persze a kóborol nem biztos hogy talál valami ehetőt, főleg így télen.
2016. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, Te a kivételek közé tartozol, akik erőrítik a szabályt. :) a legtöbben úgy tekintenek a kóbor macskákra, hogy még egy alkalom, hogy rátapossak a gázpedálra vagy a kutyám adrenalinszintje megemelkedjen... sajnos... emellett az utcamacskák nem ivartalanítottak, így szaporodnak tovább... sintértelepen, menhelyen, macskamentőknél alap az ivartalanítás, vagy az ivartalanítási kötelezettségvállalás a leendő gazdikkal szemben, így legalább a szaporulat csökken. Kóbor cicákat gyakran mérgeznek akarva vagy akaratlanul is, sok a gázolásos baleset, semmi állatorvosi ellátást nem kapnak, kisebb a gazdisodás lehetősége. A sintértelepek, menhelyek sem ideálisak egy macska tökéletes tesit és lelki fejlődése érdekében, de az életbenmaradás esélyei jobbak ilyen helyeken, még ha nem is 100%-osan garantált...

Teszem hozzá, az alapvető gond a felelőtlen gazdákban keresendő, akik tojnak ivartalaníttatni, ami csak egyszeri pár 1000 ft-os költség lenne (itt nem csak a nőstény macskatulajdonosokra gondolok, kandúroknak sem kell ivarosnak lennie)

2016. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha volt is valamelyik macskámnak gazdája akkor az elég rossz gazda lehetett csont soványan jöttek ide ivartalanítva sem voltak én vittem el ivartalanítani őket meg oltatni parazita mentesíteni.
2016. dec. 26. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott biztonságban van és rendszeresen kap enni, mert elvileg gyógyítást, parazitamentesítést is kap.
2016. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 elwera ***** válasza:
Fogtam én is régen cicát az utcán. Nem egyet. Csak onnan volt macskám. Nem mentem volna be én sem ilyen telepre.
2016. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!