Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 🇸🇴🇸...

🇸🇴🇸❕2 macska lakásba?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos, nőstény (még nem ivartalanított) macskám. Nagyon szelíd, nyugott, de azért játékos. Sajnos csak egész kicsi korában szocializálódott más macskákkal... Az a probléma, hogy most én is dolgozni kezdtem és így sokat van egyedűl. Ennek az az eredménye, hogy nappal alszik (mivel nem játszok vele, csak 18-19 órától) és egész éjszaka örjöng. Senkit nem hagy aludni... Itt a tüzelés is szerepet játszhat (majd ivartalanítom), de mint írtam az is probléma, hogy nincsen lefárasztva.

Amúgy is akartam egyszer még1 macskát, de most egy olyan nőstény cicát van lehetőségem örökbe fogadni egy ismerőstől, akit 1-2 hét mulva különben menhelyre adnak. :/

Ez a macska 4-5 hónapos. Azt zudom róla, hogy nagyon nyugodt. A lakásunk kb. 65 m\2.

Szerintem jól sűlne el, ha befogadnánk. Na, de mi van, ha a mostani macska esetleg bántaná a kisebbet?


Valamint van valami nagyon eltérő dolog 2 macska tartásában mint 1ben?

Pl. úgy tudom egy alom kell csak nekik. Ez igaz? Meg ilyenekre lennék kiváncsi. Míg ivarosak, addig számithatok terület harcokra? Hogy kell kezelni?


Különben még nem volt problémám állat tartással, csak mindig rágörcsölök elötte. De pl. minőségi kaját adok a mostaninak is (Orijen Chicken Cat & Kitten) meg minden...


A válaszokat előre is köszi!



2016. dec. 27. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

2 alom mindenképpen javasolt.

Egyébként eleinte lehetnek egymásra fújások, morgások, de össze fognak szokni.

Ivartalanítani mindkettőt kell.

2016. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítást sürgősen végeztesd el, mert nagy valószínűséggel jelölni fog (azt mondják ugyan, hogy a nőstény nem jelöl, de enyém megcsinálta) Alomtálcából min. kettő legyen, ritka, hogy belemennek egymás után.
2016. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk először volt egyetlen hercegnőnk. Félős, barátságtalan, ő uralta az egész lakást. Aztán valahogy idevetődött egy valószínű idősebb, nagyobb testű lánymacska. Addig-addig pislogott be az ajtón, hogy beengedtük. Amikor ivartalanítottuk, bent tartottuk pár napig orvosi javaslatra, onnantól úgy döntött, hogy ő itt lakik. A hercegnő utálta, a jövevény rá sem hederített, élte a maga életét. Aztán megszokták egymást, betartották és tiszteletben tartották egymás felségterületét, pl egyik az egyik ablakban, másik a másikban. Ha az egyik kikérezkedett, rövid idő múlva ment a másik. Ugyanígy jöttek be is. Ha a hercegnő ette a kajáját,ez minőségi volt:), a másik csak nézte. Aztán a maradékot mindig eltakarította. Néha már megkergették egymást, az üvegajtó két oldalán foglalkoztak egymással, hogy játék volt-e, nem tudom.Egyébként jókat szunyáltak, több órát naponta, inkább éjjel szerettek kimenni az udvarra. Az ivartalanítás után is megmaradt ez a szokásuk, néha háromnapos kimaradás is. Alom ezeknek nem kellett, hisz kint végezték. Szóval nem szerették egymást, de betartották a kívánt távolságot. Végén már mint ha hiányolták volna egymást:)
2016. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vidd el ivartalanítani mindkettőt minél hamarabb! Ne húzd tovább hetekig/hónapokig,főleg nem a 9 hónaposnál.

És 2 db alomtálca kell.Lehet ugyanazt fogják használni, de lehet külön-külön. Olyan is lehet,hogy mindkettőre pont ugyanakkor jön rá a szükség..Szóval legyen 2 a biztonság kedvéért. És etetőtálból is legyen több, ezen ne vesszenek össze.

Az ivartalanítás meg tényleg fontos.

És próbálj majd minél többet játszani velük és sok-sok játékot is tenni nekik nappalra.

Egyébként idővel enyhülni fog a hiperaktivitás:D De még 9 hónaposan természetes,hogy állandóan játszana.

2016. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!