Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire fontos egy új macskat...

Mennyire fontos egy új macskatáp bevezetése előtt keverni azt a régivel?

Figyelt kérdés
A barátnőmék szülei nekem adnak egy macskát (különben menhelyre adnák) és kicsit félek megkérdezni, hogy mit adtak neki enni (ugye akkor beszerzem azt és keverem az általam tartott prémiummal, hogy megszokja) eddig, mert sokkal jobb anyagi körülményeik vannak, de mégis feltehetően valami sz@rral etetnek és nem felelős állattartók... Így furán venné ki magát. Ha csak úgy adom neki majd az Acanat egyből, az nem lesz neki túl sok fehérje hirtelen valami wiskash vagy félix után?

2016. dec. 29. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az erzékeny gyomrú cicáknál szokott a tápváltás gondot okozni. A tiedről meg ugye még nem tudjuk, hogy érzékeny-e. Úgy szoktuk, hogy egyre többet kell adni az új tápból, de gondolom, ennek már utánajártál :)

Kérd el tőlük a maradék macskatápot, biztosan maradt nekik egy kevés. Nehogy már pénzt adj a régi vacakért is.

Egyébként kérdezd meg, hogy mennyire érzékeny a cica, mert ha eddig csupa vacakkal etették és nem fosott tőle, akkor a prémium táptól sem fog.

Mikor hozod el?

2016. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én anno nem tudtam ezeket és össze vissza adtam mindent (de tényleg mindent) a macskának, hogy majd választ mi ízlik neki a legjobban, és veszek sok olyat. Pechem volt, mert kóbor éhező macsekként mindent beporszívózott. :D utána csak egyfajta minőségi tápot kezdtem adni, azóta csak azt kap.


Lényeg a lényeg, az enyémet kicsit se hatotta meg, hogy össze vissza etetem vagy tíz féle táppal. Ja és sose fosott, még akkor se amikor férges volt. Szerintem ha nem valami fajtatiszta akkor mindegy neki, gyorsan megszokja az újat.

2016. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!