Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát, kilehet kiszoktatni...

Macskát, kilehet kiszoktatni a hazból és udvarra kisházba kóltöztetni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömeknek csaladiházukbsn volt a macska 12 évig és folyamatosan kijár a házból, és csak aludni es enni jar haza, és sose lehetett megfürdetni se a 12 év alatt mert allitolag nem hagyta magát.

Most kiskutyájuk lesz es nem fogak kijönni egymással. Kilehet szoktatni a macskat egy macskahazba a kertbe? Igaz, hogy ezt ő nem fogja elfogadni es ott fog varni a haz előtt?


2016. dec. 29. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi lenne,ha értethetően írnád le a kérdésed?

Egyébként a macskát nem kell fürdeni.És ha már borítékolt,hogy nem fog kijönni a kutyával,akkor nem kéne kutyát hazavinni. Egy 12 éves macska nem hiszem,hogy el fogja fogadni az új jövevényt. Én nem venném magamhoz ilyen esetben a kutyát.

2016. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez egy nagy család nagy hàzzal a macska pedig alig van otthon. A csalad egyik tagja vagyik egy kutyusra, állandó társra. A macska független volt tőlúk és kinti.

Bocs a helyesiraaert telorol irtam.

2016. dec. 29. 20:16
 3/17 piriiiii ***** válasza:
100%
Ha alapvetően sokat van odakint, akkor szerintem igen, viszont ezt talán ne újévkor kezdjék el, globális melegedés ide vagy oda. Meg persze ez a macskától is függ... Ha hozzászokott nagyon ahhoz, hogy bejár és a gazdái körül van, akkor kellemetlen lesz számára, ha hirtelen ki lesz zárva... Nyávogni fog egész éjjel és szétszedi a szúnyoghálót.
2016. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 piriiiii ***** válasza:
100%

Mondjuk az fura, hogy van egy család, ahol van egy macska, aki bent alszik, és hirtelen ötlettől a házhoz kerül egy kutya (ami a macska számára idegen és betolakodó lehet), és emiatt a kutya miatt a macska, amelyik "hamarabb volt ott", kikerültetik...

Talán inkább nem a macskát kéne kiszoktatni, hanem az új kutyust és a cicát összeszoktatni...

2016. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Felnőtt emberek laknak ott és nem mindenki döntése volt a macska, az egyik csaladtag nagyon szeretne egy szobakutyat, a macska meg tenyleg allandoan elhuz egesz napra kis koratol. Mellesleg vastag téli bunda van most a macskán de mint mondtam kinti macska.
2016. dec. 29. 20:28
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A macska van ivartalanítva? Ha nem,akkor kéne,valószínű kevesebbet járna el!!

Én úgy vagyok vele egyébként,hogy amit már magunkhoz vettünk állat,azért vállaljuk felelősséget,amíg él, ne más állatokat szerezzünk be a meglévő állat rovására...

2016. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 piriiiii ***** válasza:
78%
Most akkor kinti vagy benti?
2016. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Bejár aludni es enni minden nap igy szokta meg de mindig napközbe elmegy egeret vadaszni meg csavarogni.
2016. dec. 29. 20:35
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát.

Ezután is bejárhat enni meg aludni. A kutyát kezdettől arra kell nevelni, hogy hagyja békén a macskát, a macska meg magától fogja elkerülni a kutyát. Éjjel úgyis az a célszerű, ha mindkettő nyugton van és alszik. Etetni külön-külön kell őket. Cica alvóhelyét és kajáját meg olyan helyre tenni, ahol a kiskutya nem fér hozzá.


Fürdetni nem is kell macskát.

2016. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem nagyon értem a problémát. Úgy látom, ezzel nem vagyok egyedül.

Szóval adott egy macska, aki eddig bent aludt és bent evett 12 évig.

Hazavisznek egy kutyát és amikor a macska menne befelé úgy, ahogy eddig is, nem tud bejutni a házba, mert kizárják. Miért kellene a macskát kizárni?

Jön a kutya, kutyának meg kell tanítani, hogy ne piszkálja a cicát, a cicát nem fogja különösebben érdekelni a kutya, de ha igen, akkor nem szabad hagyni, hogy bántsa a kutyát. Egy darabig folyton figyelni kell rájuk, de majd szépen megszokják egymás jelenlétét. Kutya bent lesz, macska csavarog egész nap, aztán este mindenki hazamegy és lefekszik aludni. Ennyi.

Nekem volt egy macskám, jött hozzá egy kutya. A macska eleinte nem örült, de megszokták, sőt megszerették egymást. A macska néha fekszik a kutya fején és mosdatja.

Nagyon csúnya dolog lenne megfosztani a cicát attól, hogy bemehessen és biztonságban, melegben tölthesse az éjszakát, csak azért, mert érkezik a házhoz egy kutya.

2016. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!