Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskat valóban nem kell...

Macskat valóban nem kell fürdetni?

Figyelt kérdés
Nem büdös így? Megiscsak húsevő és azért valljuk be de ürít ès kijar a szabadba is csavarogni.
2016. dec. 29. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kell. Saját magát tisztogatja. Ha kijár a szabadba, akkor viszont oltások kellenek, meg félévente féreghajtó, amúgy semmi.
2016. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán fürdetem. Talán évente egyszer, ha előfordul, mert nagyon nem szeretik a vizet, de nagyon tiszta állatok. Míg a kutyák többségének van egy jellegzetes kutyaszaga (én szeretem azt is), addig egy egészséges, macskának nincs szaga. Az enyém mondjuk nem sok időt tölt kint, de ha bejön, azonnal megmosakszik. Nagyon kellemes illata van.

Egy ivaros kandúrnak esetleg lehet egy kis szaga, de egy ivartalannak nem.

2016. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiii ***** válasza:

Abból a kijáró, éjjel bentalvó macskás kérdésből származik ez a kérdés?

Nem kell fürdetni a macskákat, maximum nagyon-nagyon kivételes esetekben, de akkor sem feltétlenül... (vagy max bolhafürösztő szerek esetében).

2016. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 piriiiii ***** válasza:
83%
Amúgy igen, én is szeretem a természetes cicaszagot. :) Nincs is jobb egy szénaillatú meleg bundánál.
2016. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Hacsak nem esik bele valami szurokba, szenesvödörbe akkor nem kell,mert mossa magát a macska és kifejezetten félnek és utálják a vizet nem kell stresszelni őket erőszakos fürdetéssel.


Kiállítási macska más kategória őket hozzá kell szoktatni ehhez. Meg van néhány kivételes egyed fajta,amelyik kedveli a vizet.

2016. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
Ha nem keni össze magát sárral vagy ilyesmivel, akkor nem kell. Én csak akkor mosdatom, ha sáros lábbal/farokkal esik be, ilyenkor engedek kevés vizet a kádba és megmosom a tappancsait meg ahol még sáros. Bent alomba végzi a dolgát de ki is jár néha és soha nem volt büdös, ellenkezőleg, tök jó friss cicaillata van.
2016. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem kell. Egészséges cica nem büdös, szinte semmilyen szagát nem érzed még akkor sem, ha belefúrod az orrodat a bundájába :)

Nagyon tiszta állatok, tisztogatják ők magukat.

Ha kijár a szabadba csavarogni, akkor oltások, kullancs-bolha elleni védekezés, negyedévente féreghajtás és ivartalanítás, ami kell, hogy egészséges maradjon.

2016. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A bőrének sem tesz jót,nem természetes közegük a kád.
2016. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám imád a kádban fetrengeni, szóval gyakrabban vizes, mint kellene, de amúgy is folyton mosakszik, így nem lesz büdös. Teljesen szagmentes.
2016. dec. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A macska egyáltalán nem büdös, ha normálisan van tartva. Ivartalanítás mellett nem jelöl, az szökött erős szagú lenni. Attól, hogy kijár, még nem kutya, nem fetreng bele semmibe, nagyon igényes állatok ilyen téren. Annak meg mi köze a dologhoz, hogy húsevő? Mi emberek is mindenevők vagyunk, de nem azért fürdesz minden nap, mert eszel húst...

Én tavasszal és nyáron szoktam "fürdetni". Tavasszal azért, hogy a szőre könnyebben cserélődjön (kefélem is, de sokszor a naponta történő kefélés is kevés), nyáron pedig csak annyit, hogy segítsek kicsit lehűlni nekik, akkor inkább csak lelocsolgatom. sampont, szappant én soha nem használok, csak tiszta, kézmeleg vizet.

2016. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!