Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskával...

Mit csináljak a macskával hogy ne legyen ilyen agresszív?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos macskám de megvan bolondulva. Kint tartjuk de gyakran beengedjük olyankor egy 5 percig lehet simogatni dorombol is, majd egyszer csak bekattan nála valami és le se lehet lőni. Jobbra balra rohan karmol harap morog ha játszok vele, hozzáérni nem lehet mert egyből elrohan olyan, mozdulatokat tesz mintha félne a hátát kidomborítja és oldalazva kezd el menni. Majd elkezd lihegni de még így se unja meg, csak rohangál. Mit lehet vele csinálni? Ha ezek után kiviszem 5 perc múlva elkezd nyávogni majd beengedem, megint lehet simogatni és kezdődik az egész előről.

2016. dec. 30. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem volt még macskád, hogy nem vágod, milyen az, amikor a kiscica bepörög és játszik...?
2016. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De volt már nem is egy de ilyet még egy se csinált.
2016. dec. 30. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
3 hónapos az nő még és változik, ne sokáig játszál sztem vele mert nem tetszik neki, hagyd játszani. Én megmutattam nekik (kettő volt) a padláson a verebeket, azóta az a az egyik kedvenc időtöltésük de egér is van!
2016. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha elkezd vadulni morogni, inkább még távolabb megyek tőle adok neki egy galacsint azzal elvan csak az zavar hogy már liheg de nem hagyja abba. Ilyenkor már jobban félek én tőle mint ő tőlem, rohadt ijesztő :D
2016. dec. 30. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem agresszív, hanem erősen játékos kölyök. Mit lehet vele csinálni? Hát játszani vele, csak ne puszta kezeddel.
2016. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ez elég tipikus kismacska játék, ők szeretnek birkózni, nézz meg két kismacskát, azok is folyton verekednek. Kicsinek az enyém is éjjel-nappal rohangált. De komolyan, körbe-körbe, fel-alá, bútorról földre, földről bútorra, nekem ugrott, lepattant, megint futott, és ezt 0-24, amíg képes volt talpon maradni. Az elején nekem is elég erősen odakapott a kezemre vagy karmolt, ilyenkor határozottan megszorítottam a nyakán a bőrt (ahol a mama cica szokta) és rákiabáltam, hogy nem, és adtam neki egy cincálható játékot, amivel birkózhatott tovább. Nagyon gyorsan megtanulta, és a kezemet már nem bántja.


Amúgy már felnőtt, és ha ez vigasztal már nem rohangál annyit, csak reggelente néhány kört. :) Próbáld ki, amit írtam, szerintem idővel kinövi ezt, még tényleg elég pici.

2016. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor egész nyugodtan hagyhatom hogy kifulladásig játsszon?
2016. dec. 31. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!