Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások, cicatartók! Köhögött...

Cicások, cicatartók! Köhögött már cicátok? Most kapok egy kiscicát, de állítólag kicsit köhög. Lehet csak megfázott mert a égigazdája udvaron tartotta és mínuszok vannak. :/ valami ötlet, hogyan kezeljem amíg nem jön az orvos? Mert elseje van.

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

holnaptól már szerintem rendelnek az állatorvosok. mindenképpen vidd el, ha nem köhögne is el kéne vinni. féreghajtó,oltás stb.. nem tudom mennyi idős,de az ivartalanítással kapcsolatban is megkérdezheted,hogy mikor javasolja és tud -e időpontot adni.

ha hosszéletű,boldog cicát szeretnél,akkor ezek fontosak.

a köhögés nem tudom mi lehet, lehet macskanátha. majd a doki megmondja.:)

kezelni úgysem tudod otthon, max meleg ,fűtött helyre tenni.

2017. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm! már megfürdettük a kiscicát, kislányt :)

szürcsögve veszi a levegőt szegény és váladékozik az egyik szeme. holonap mindenképp megvizsgáltatjuk!

2017. jan. 1. 16:33
 3/8 anonim válasza:
36%
Tüsszögni a mieink is szoktak, ha mefáznak kicsit. Pár nap / 1-2 hét alatt rendbe jönnek. Ha csipas a szeme, az másik betegség, arra ad az állatorvos kenőcsöt vagy cseppet, nálunk szinte minden kismacska átment rajta a tenyeszetben. Ha megfelelően kezeled gyorsan elmulik és nem lesz utána semmi baja :)
2017. jan. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfázott, az a jobbik eset.

Az ún. macskanátha viszont egy vírusos betegség, és a cica bele is halhat. Az állatorvos viszont helyre tudja hozni antibiotikumkúrával!

A tünetek megegyeznek:

[link]

2017. jan. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
nézesd meg ha fontos,nekünk van egy öreg kanmacska,az is mindig köhög+ az egyik szeme kifordult és sántít.....de még él :)
2017. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma volt az állatorvos. végre!!!

hát nem jó hírekkel szolgált nsgyon beteg a cicus. elkapta a macskanáthát. már eléggé súlyos az állapota.

kapott egy kombinált oltást amit még holnap is meg fog kapni és holnap után is. aztán rendbe jön. mást nem kapott.kamillázzuk a szemét és turmixolt ételt kap. ha meggyógyult kap egy féreghajtást meg védőoltást rendeset.

a tünetei, ha más macskatartót érdekelnének:

-kötőhártyagyulladás

-duzzadt mandulák

-nyelési nehezítség

-szürcsögés

-tüsszögés

-taknyos eldugult orr

-szájon át lélegzik

levert, bággyadt kedvetlen.

3 órája kapta meg a szurit de már látható javulás! :) de nem akarom elkiabálni. ja és kiderült hogy több mint 6 hónapos ivarérett kisfiú.

ennyit erről, ajándékba cicát... a régi gazdája jó nagy tulok lehetett.

2017. jan. 3. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy Hozzád került, és már nem annak a tuloknak a kezei között van az élete! Szurkolok, hogy mihamarabb rendbe jöjjön, és sok örömteli, közös pillanatotok legyen!
2017. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönjük! Úgy látszik hálás lesz érte :) nagyon kedves kis jószág pár nap alatt az ember szívébe költözik. Nem első és nem is második cicám, (macskanáthát én még nem láttam) de nem találkoztam még ekkora nagy harcossal ilyen kicsi állatba. :)

Az állapotához képest nagyon kemény fából faragták. Anyagilag nem egy olcsó mulatság de megéri gondozni őket mert nagyon hálásak lesznek egy életen át.

2017. jan. 3. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!