Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a magukat...

Mi a véleményetek a magukat önkéntesnek nevező macska begyüjtögetőkről, a kik járják az utcákat s az általluk kóbornak vélt cicákat elviszik?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy vannak ilyenek. Nekem szimpi az elképzelés, mondjuk nem baj ha a gazdis cicákon van akkor nyakörv.

A barátom szedett össze egyszer egy kiscicát, remek gazdikat találtunk neki:)

Mondjuk én egyszer elloptam egy kölyök cicát, mert kint volt a járdán és kétségbeesetten nyávogott. A barátaim segítettek visszavinni, ha minden igaz jó házhoz raktuk be :D szóval mellé lehet nyúlni, de szerintem nem baj ha valaki cicákat ment (volt mégegy kiscica de hozzá állatmentőket kellett hívni mert vad volt)

2017. jan. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, én sokáig nem hittem benne, hogy létezik olyan, hogy kóbor macska. Pedig van, de ezt én biztosan nem merném ránézésre megállapítani. Nekünk is van fogadott cicánk, de mi tudtuk hogy kóbor, mert egyrészt kiválasztotta kislányomat és összehaverkodott vele, és minden nap randevúztunk a hátsó kertben, én meg azt hittem a szomszédé. De a szomszédtól megtudtam, hogy gazdátlan cica és menhelyre vinnék, mert az ő macskáikkal agresszív. Akkor elhatároztam, hogy nem mehet menhelyre ez a végtelenül kedves cicus, csináltam neki gyorsan hőszigetelt cicaházat és megbeszéltem a szomszéddal, hogy most már én etetem (mert ők etették jó ideje). Cica azonnal vette a lapot. Úgy volt, hogy hátsó kerti macska lesz, mert elöl 5 egyeduralkodó kutya várta, de aztán másként alakult. Már lassan 1 éve a mi cicánk, de az ideje nagy részét a cicahordozóban szereti tölteni kutyatársaságban itt bent a jó melegben, persze azt se bánja ha az ölünkben lehet, vannak törzshelyei a kertben, ahol a kutyák nem bántják, akkor se ha simán leszedhetnék mondjuk a sörpadról. Azért nap közben több órát kiengedem hátra a kertbe, hagy menjen csatangolni, arra nagy rét van, elég biztonságos macskaszemszögből. De azt nagyon nem szeretném, ha valaki begyűjtené csak úgy. De tényleg hiszek már a kóbor macskákban, mióta ő van, a maradékaira rájárnak nálunk más cicák is és hát láttam már az ablakból, milyen éhséggel falt szegény macska. Sokszor ott lopózik a közelünkben és a cica kint hagyott meg nem evett tápját eszi, de megközelíthetetlen, annyira fél. Sajnos pont ő, akinek nagy szüksége lenne gazdára, pont ő begyűjthetetlen.
2017. jan. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok, eszbe jutott még:

Apukámék amikor kertes házban laktunk, minden cicát befogadtak aki arra tévedt, volt h a szomszéd konkréta berakta hozzánk a cicát.

2017. jan. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
A macskamentők nem úgy működnek, hogy random összekapkodják az útjukba eső macskákat. Általában bejelentésre mennek és próbálják ott megoldani a problémát. Pl ivartalanítás után visszaeresztik a cicákat.
2017. jan. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Az én macskámat nagy előszeretettel nevelte lassan már az egész környék, 3 ember is a sajátjának tartja. A környékbeli boltosok és portások kóbor macskának tartották és napi rendszerességgel etették plusz a 3 pótgazdi. Tettem rá nyakörvet névvel címmel de valaki mindig leszedte róla. Szerencsére mindenki környékbeli volt így egy kevés utánjárással kiderítettem kik ők és felkerestem őket. Igazából nem zavart a dolog mert rendes emberkék voltak és nem szeméttel etették és szerették is, csak féltem nehogy valaki túlzásba vigye a dolgot és még egyszer beoltassa jó gazdi módjára.:D Most már mindenki tud mindent de ennek ellenére ugyanúgy bejárása van több helyre, azt mondjuk megbeszéltem velük, hogy mi az amit nem szeretném, hogy enni kapjon és kértem, hogy senki ne zárja be addig maradjon amíg akar ha menne engedjék ki. Csendes környék nagy szabad terekkel, mindenki kedvence, szóval jó dolga van őkelmének.:D Csak úgy érdekesség kép írtam le , hogy ilyen dolgok is megesnek.
2017. jan. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki fél, hogy elviszik a cicáját, rakasson bele chip-et.

Egyébként tisztelem azoknak az önkénteseknek a munkáját, akik segítenek a kóbor cicákon.

Rengeteg a felelőtlen állattartó (sajnos a nagyon közeli ismerőseim között is), akik "termelik" a kiscicákat, akiknek ha nem találnak gazdit, akkor a környéken kóborolnak. Telekakilják a felásott, rendben tartott veteményeseket, ami miatt a kert tulajdonosai jogosan felháborodnak és szidják a cicákat. Sajnos van olyan ember, akik a macskák iránti ellenszenvét úgy felezi ki, hogy mérget rak ki, ami miatt mind a kóbor, mind a gazdis cicák keserves kínok között pusztulnak el.

Fontos az önkéntesek munkája, hogy kevesebb cica éljen az utcán, így kevesebb legyen a felháborodott ember is, akik nem megengedett eszközökkel a maguk kezébe veszik a macskák számának csökkentését.

2017. jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsóval maximálisan egyet értek. Cicáim fontosak nekem, chip + nyakörv, hogy legyen látható és nyomon követhető. Falun lakunk, kijárósok, éjjel bent alszanak, mindenki ismeri a környék macskáit, mégis fő a biztonság.

Én magam is szedtem össze utcáról kidobott 3-4 hónapos körüli kölyköt. Aki egy ekkora cicát kienged egy 70 ezres városba minden jelzés nélkül, az meg is érdemli, hogy jó gazdit találjon a cica. A pici azóta 4 éves, oltásokat kap, nincsenek bolhái, férgei, kullancsai, minőségi tápot eszik, ivartalanított és van chipje és nyakörve. Én ezt jónak tartom. :)

2017. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam már nyakörvre és bilétára, de félek hogy fenn akad valahol. Csak benti cica nem lehet, mert ugye itt vannak a kutyák, szinte egész nap csak a cicahordóban kuksolhatna szegény, ha nem csapnám ki egy kicsit csatangolni. Szerencsére tudom, hogy nem nagyon megy messzire, akármikor keresem, szinte mindig azonnal jelentkezik.
2017. jan. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, tévhit, hogy felakadnak, megfulladnak, nekem is állatorcos mondta, hogy nyugodtan. Először biztonságicsatost vettem, de ha megvakarta a nyakát, már ki is oldott, így nem volt értelme. Én Tacskóban vettem olyant, ami rendes csatos, mint az öv, viszont maga a nyakörv gumis, így nyúlik, a csatot pedig akkorára állítod, amekkorára tetszik. Bilétát én nem akartam, az enyémeket a csörgő is zavarta, én azt is levettem róla, most már 3 éve van rajtuk így balesetmentesen. :)

Nem kell tőle megijedni, tegyél rá nyugodtan, legalább látják, hogy van gazdija :)

2017. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól teszik, nàlunk sok kàrt okoznak a kóbor macskàk...
2017. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!