Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica tulajdonosok, írnátok a...

Cica tulajdonosok, írnátok a különböző macska fajtákról, alaptermészetükről?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mennyire bújós, hízelgő , igényli-e a napi szeretgetést vagy inkább távolságtartó? Pl maine coonrol olvastam hogy nem egy barátságos, tetszik nagyon. A brit is csodaszép, de nem ismerem a habitusát. Sziámi? Perzsa?
2017. jan. 2. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ismerős macskákat elnézve ez nem fajtafüggő, inkább egyéni tulajdonság
2017. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem sziamim van (vagyis thai), es nem valami kedves. Gondoltam, csak az enyem egy kis meregzsak, de az orvos megjegyezte h milyen kis kedves a fajtajahoz kepest. O meg mar biztos latott parat.
2017. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:) ez vicces ! De vajon melyik cicó barátságos nyugis es imádja ha imádják ?
2017. jan. 2. 22:39
 4/13 anonim válasza:

Hat szerintem nem lehet ugy rahuzni, hogy na, ez a fajta jelleme. En a maine coonokrol pont azt olvastam h baratsagosak es egy kis mamlaszok.

Szerintem meg szepitik is ezeket a "kedves, bujos, aranyos" leirasokat, hiszen celjuk, hogy a kismacska elkeljen...


Egy hazicicaval, akar akit menhelyrol fogadsz be, nem nyulsz melle szerintem. Az utan a sok serelem utan biztos meghalalja, hogy befogadtad ot.

2017. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aranyosak a menhelyi cicák is, de nekem a brit és a MC tetszik igazán :)
2017. jan. 3. 07:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, ne csak az legyen a szempont, hogy neked melyik tetszik. Nagyon fontos, hogy olyan cicát válassz, amelyik illeszkedik az életmódodhoz.

Ha pl. sziámit vagy más, keleti macskát választasz, akkor azoknak nagy területet, mászókát kell biztosítanod, és rengeteg időt kell áldozni rájuk. Nagyon intelligensek, de hatalmas a mozgásigényük, és ha nem foglalkozol velük eleget, szétszedik a lakást.


Ha kisebb mozgásigényű, lakásba való, lustikább, bújós cicát szeretnél, akkor a ragdoll, a birman (burmai szent templommacska) vagy a brit lehet a jó választás.

Nekem ragdollom van, végtelenül kiegyensúlyozott és nyugis, szelíd, nagyon ragaszkodik a gazdájához, mindig a közeledben akar lenni, jön abba a helyiségbe, ahol vagy. Ugyanakkor napközben nyugodtan egyedül lehet hagyni, leginkább alszik, nem tesz kárt a lakásban. Ők is eléggé nagytestűek, bár nem akkorák, mint a maine coon. Félhosszú szőrűek, de elég hetente egyszer átfésülni, mert nincs aljszőrzetük, ami gubancolódna. Nem is hullik jobban, mint más macskáé. Azért persze egy erős porszívó nem árt, bármilyen cicád van.

2017. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és persze a perzsa is beleillene az előbbi felsorolásba, kifelejtettem. Ő is lustikább, komótosabb.
2017. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez tényleg segítség, amiket leírtál a természetükről! A ragdoll csodaszép cica! Nem tudtam, hogy ő is a nyugodtabb, bujosabb vonalat képviseli :) jó neked, hogy ilyen álomszép cicák van!
2017. jan. 3. 18:46
 9/13 A kérdező kommentje:
*cicád
2017. jan. 3. 18:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem birmanom van. Egy cukorfalat kis kényeske! Valósággal kiköveteli, hogy imádják, azt sem bánná, ha egész nap fésülgetném, babusgatnám.

Játékos, de nem egy akrobata, nem pörög egész nap, sőt. Vagy alszik, vagy eszik, vagy cukiskodik.

A bundája gyönyörű, selymes. Elég lenne kevesebb fésülés is, de annyira kéjesen imádja, hogy én minden nap átfésülöm.

2017. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!