Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabútor olcsón?

Macskabútor olcsón?

Figyelt kérdés

2 macskát fogadtam örökbe (muszály volt, halálsoron voltak).

És amúgy nem állok rosszúl anyagilag, pl. 10 000 ft/hó fölötti tápot kapnak. De ebben a hónapban több mint 40 ezret kell költenem rájuk (pl. 3 macska wc kell 2 macskának), és erre még jönnek az oltások. Jövő hónapban meg ivartalanítom Őket (mindkettő nőstény így ez is drágább).

De a normálisabb bútorok és kaparófák jóval 15 000 felett vannak.

Nem tudtok olyan boltot ahol lehet ilyeneket kapni olcsóbban? Vagy ezek a reális árak? Én kicsit lehúzásnak érzem.



2017. jan. 4. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jófogás ilyesmi honlapokon nézz szét szerintem lehet jó állapotú használt bútort kapni. Kaparófa lehet egy sima rönk fa zsineggel körbe kötve ez kb egy ezresből megvan.
2017. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nézz jofogason.
2017. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
85%

miért kell három macska wc? csak érdekel :D

amúgy tényleg nézz körbe ilyen oldalakon,de ne valami ócska occó kínai cuccot vegyél,mert azok nem valami tartósak :) plusz ugye macskákról beszélünk,lehet felé sem fog nézni

2017. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem 2 nap az érkezési ideje, de ha tudsz várni, mindenképp ebayről vegyél.

Nekünk lassan 3 éves a (kínai) kaparónk, és eddig egy oszlopon foszlott meg a szizál, amit állandóan nyúz a macsek, egyébként kutya baja.

15 ezer forint volt, de magasabb nálam :)

Egyébként jól érzed, itt ugyanezeket árulják minden boltban, csak minimum a duplájáért.

Legutóbb összehasonlítottam őket, amikor a Fressnapfban jártam.

2017. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell mindent egyszerre megvenni. Kaparót csinálhatsz magad is, ezek például egyszerűek:


[link]

[link]


Ez pedig egy "macskarejtek" egy dobozból és egy régi pólóból:

[link]


Macskavécé nem kell három, a mi két cicánk például remekül elvan egy vécével. Azért van több is, hogy ha fertőtleníteni akarom, be tudjam tenni az újat amíg a másik szárad, de ha van egy rongyod amivel eltörlöd, akkor nem kell várni. Akkor szoktam még egy vécét kitenni nekik, ha egy-két napra elmegyünk otthonról, és nem tudom tisztítani az almot, de azt is ráérsz beszerezni később.


Egyéb macskabútor sem kell rögtön. A mi cicáink több mint fél éve nálunk voltak, mire mászótornyuk lett. Kiürítettünk néhány polcot a könyvespolcon és oda ugráltak fel addig.


Először elég ha a fontos dolgokra koncentrálsz, ivartalanítás, stb. Utána úgyis annyi macskaholmi halmozódik majd fel, hogy elönti a házat :).

2017. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél használt macskabútort, légyszi. Annak idején nekem az állatorvos mondta, hogy ha beteg macskától származik a használt bútor, bármilyen betegséget elkaphat tőle a macskád (róla), mert nem tudod kifertőtleníteni. Belegondoltam, és igaza van. Ezek plüss-sel vannak bevonva, és amúgy ilyen préselt faanyagból vannak, nem ugrik be a szó, hogy hogy hívják ezt, nem tudod lehypózni, domestosozni, stb. A macskabetegségek elég durvák tudnak lenni, és legtöbbjük testnedvekkel terjed (de ezt gondolom tudod).


Én a miénket egy outlet-boltban vettem, itthon. A fressnapf embertelen drága ilyen téren, irreális. Aki az ebayt írta, annak is igaza van. A Lidl-ben szoktak ilyen macskacuccok elég jó áron lenni.

Néhány német link:

[link]

[link]

[link]

[link]


Valamint, ha vki tud és szeret barkácsolni a családban, tudtok szerelni a falra "polcokat", amit valami kis szőnyegszerűvel bevonva kiváló macskabútorrá avanzsálhattok, Jackson Galaxy könyvéből tanultam (Cicásítás) - és még nem csináltam meg - youtube-on rajta van, biztos van ilyen videója is.


A három almostál egyébként azért kell, mert eggyel több kell, mint ahány macskád van. Ezt ugyan magyar oldalakon nem olvashatod, mert úgy látszik, hogy csak külföldön tudják.

2017. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Én is tudom, hogy a külföldi oldalak azt írják, hogy eggyel több vécé "kell", mint ahány macska van, de ez nem olyan létszükséglet, ami nem érne rá pár hónap múlva. Ha a macskák utálják egymást, akkor nyilván kell nekik külön vécé, de ha jól megvannak, akkor nem muszáj. A mieinknek is sokáig két vécéje volt, de az egyiket alig használták, a másik meg tele volt. Ezért most csak az van, amelyiket kedvelték, cserébe heti kétszer teljesen kicserélem benne az almot és fertőtlenítem.
2017. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!