Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Télen kint tartott macskatok...

Télen kint tartott macskatok milyen korulmenyek kozott lakik?

Figyelt kérdés
Szallashelye hol van, milyen, etele, hanyszor eszik, mit, beengeditek-e pl. ha tul hidegek vannak, ilyesmik...
2017. jan. 5. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
2 van. Melléképületbe bejárásuk van. Ott van nekik hely is csinálva, bár nem ott szoktak aludni. Mindig mást néznek ki. Naponta 3-4x kapnak enni változatosat. Hol húst, hol szárazat, hol maradékot. Inni tejet vagy vizet. Amikor rosszabb idők vannak, akkor a kazánházba behoztuk őket meg almot.
2017. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Idén inkább bent szeret lenni, bár bent semmi saját cucca nincs, csak tálkái.

Nem tudom, mikor hol húzza meg magát kint, de van egy kis faháza rongyokkal a viszonylag szélvédett teraszon, a bejárati ajtó mellett. Olykor ott van, máskor nem, ennyit tudok.

Annyiszor eszik, ahányszor kér, plusz ismeretlen mennyiségű pockot s egeret fog.

Éjjel valamikor mindenképpen kint van, hisz nincs alomja bent és alszunk. Éjjel 3 és 5 között tuti kint van (későn fekszem, a párom pedig korán kel), sokszor utána is, amíg fel nem ébredek, illetve meg nem jelenik. Mostanában délután bukkan csak fel.

Olykor 20 órát van a házban egy nap, olykor jóval kevesebbet. Tavaly kint volt télen, friss fejlemény, hogy házicicáskodik. De nem igazán zavarja, amikor hajnalban kirakom, szép dús bundája van s tudja, hogy az élet már csak ilyen.

Mivel elvben félvad jószág, a maga ura, s jó benne, nem igazán aggódom érte, de segítem, ha tudom, mert az nekem nem fáj, sőt, nagyon kellemes egy cicc a házban.

2017. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
80%
Még gyerekkoromban anyuéknál voltak teljesen kinti macskáink. Szóval ők a házhoz tartozó melléképület padlását szemelték ki maguknak, oda volt felpakolva az állatoknak a szalma, abban jól kiteleltek. Étel... Hát akkoriban úgy emlékszem anyuék házikoszon tartották őket (igaz volt hogy kicsempésztem valami finom falatot), és mivel jó vadászok voltak mindig fogtak maguknak valamit (galamb, egér, stb)... Én már felnőtt fejjel beengedem a macskáinkat, mert sajnálom őket, főleg most ebben az időben. A tél az tél, és ők is fáznak.
2017. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem szoktam pontozáson pörögni, de a kérdés szorosan kapcsolódó válaszom leírtam. Ráadásul azt az állapotot ami jelenleg is fenn áll.

Ebben mi a rossz válasz? A macska verte ki a biztosítékot, az, hogy enni kap vagy az, hogy nagyon hidegben beengedjük a kazánházba? Esetleg a három közül valamelyik létezése megkérdőjelezhető? 😃

2017. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért lettél lepontozva.?
2017. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy saját, és változó mennyiségű szomszéd cica a kosztosom.

A saját cicának a tyúkólba építettem hungarocellből egy macska-hiltont, de nem szereti. Egy ládára lerakott ócska télikabátomba szokott beköltözni, mert szerintem annak gazda szaga van.

Mivel dolgozom, reggel és este adok neki enni, illetve ekkor olvasztom ki a befagyott itató tányérját. Reggel a bejáratnál vár, hogy mikor megyek ki cigizni és kávézni - mert ezzel egyidőben ő is kap enni. Délután a kocsiból kiszállva üdvözöl, és közli, hogy ő éhes...

Az etetésért cserébe hetente két-három alkalommal hoz nekem megölt egeret, patkányt, vagy cickányt amiért mindig megdícsérem.

Soha nem gondolta, hogy neki be kellene jönnie a házba. A kaja végeztével - ha nem játszok vele - szalad szomszédolni a haverjaihoz.

2017. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy minden oldalról zárt épület, ahol van nekik vágva egy kicsi macskaajtó. Ott szoktak bent lenni, jobb idő van,mint kint az udvaron és a szél/hó sem megy be.

Ezenkívül van több kutyaház szerű doboz csinálva nekik, kibélelve hungarocellel,szénával és puha ruhákkal. Kicsi rés van rá vágva,hogy bent maradjon a hő.

Meleg kaját és langyos vizet/tejet is kapnak napi többször a szárazon felül.

Ha nem lenne ez a zárt melléképület,akkor bent lennének ilyen időben szerintem.

2017. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!