Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok mit és mennyit...

A ti cicátok mit és mennyit kap enni egy nap?

Figyelt kérdés

Az enyém egy fél éves házi cica, és reggel-este kap egy claude alutasakos eledelt, meg kb 100g purina one kiscicáknak való tápot eszik meg.

Anya szerint ez túl sok neki, nem kellene ennyit ennie.

Egyébként alapvetően kinti cica, este szokott bejönni aludni.



2017. jan. 6. 20:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy reggel és este is kap 1-1 alutasakost és a tápot is így, két részletben eszi meg.
2017. jan. 6. 20:34
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A testalkatán látod, hogy megfelelő-e a mennyiség. Csak ha hízik, akkor kell visszavenni az adagból. Egyébként az a jó, ha a cica előtt mindig van száraztáp, így annyit és akkor ehet, amikor szeretne, az alutasakos meg maradhat így a reggeli-esti elosztásban :)
2017. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy muszáj bent etetnem, különben jönnek a kóbor macskák és megeszik a hamiját, szóval ez, hogy mindig legyen előtte sajnos nem megoldható.
2017. jan. 6. 20:38
 4/11 thuesday ***** válasza:

Nekem kinti cicám van, tudom milyen ha hesegetni kell más cicákat. Szerencsére már megtanulták ha meglátnak nem szabad sokáig maradni xD

Én konzervet és száraz tápot szoktam meg ha maradnak a hétvégi ebédekbõl husik(perszer tudatosan melyiket lehet neki)

Reggel ha konzervet kap akkor este csak szárazat, és így fordítva. Szegény ilyenkor is kint van, de lemozogja a kajáját:3

2017. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 éves, háromszor reggelizik, óránként bedob 1-1 alutasakos kaját, aztán délutántól estig kb. még hármat, de mindig van neki kikészítve száraz táp meg víz.

Ez valószínűleg elég sok, de egyáltalán nem kövér, biztos mert rengeteget mozog.

2017. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az az alutasakos nem sok, amit írsz, mert annak alig van tápértéke. Van benne 4% "hús", vagy amit annak csúfolnak, meg az aszpikos lé, körítés. Nem sok. A 4%-on felül is gondolom még van más jellegű szárazanyag-tartalma.
2017. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém optimeal kittens alutasak reggel este meg durván 50 gramm száraz táp egész napra. Ennél többet nem eszik meg, ezt se mindig, bár ez elvileg kétszer annyi, mint az egész napos ajánlott mennyiség. Ettől függetlenül rohadt sovány, pedig nem férges, semmi baja. Doki mondta, hogy lehet gyorsan nőtt, mert kicsit vézna, pedig most 7 hónapos. Amíg nem kezd hízni, én annyi kaját adok neki, amennyit kíván. Kb egész nap szaladgál, úgyhogy elég aktív, szerintem ezért nem látszik rajta.
2017. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fél doboz coop konzerv meg 30g catshow száraztáp
2017. jan. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a cicám. Száraztáp egész nap van előtte. (Royal Canin kitten, Happycat gobonamentes kölyök vegyesen)

Egy héten kétszer kap kB alutasakost, mert egy 80-100 grammosat 2-3 napig eszik.

2017. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám reggel kap egy fél alutasakos eledelt,a száraztáp előtte van egèsz nap, majd este az alutasak másik felét kapja meg. Nem is bír többet megenni,hiába adnám oda az egész tasakot egyszerre.Hetente 2-3 alkalommal húst kap alutasak helyett. 5# válaszoló 6 alutasak egy nap? ☺ Jó étvágya van a cicádnak! 🙃
2017. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!