Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mínusz 18 fokban Mit tehetek...

Mínusz 18 fokban Mit tehetek a kinti cicákkal?

Figyelt kérdés
Van 3db nyáron született cicánk. Félig vad cicák, az ételt és az odút elfogadják de nem engednek közelebb 1 m-nél kivéve ha nagyon éhesek. Van egy duplán szigetelt kis cica odú egy félig nyitott teraszon. Az egyik oszlop belső tövére és a fal találkozásához tettük nekik eléggé védett helyre. Ilyen időben tanácsos-e őket behozni kicsit átmelengetni vagy ha átmelegednek és megint kikerülnek megfázhatnak? Helyet tudnánk nekik biztosítani és a odú segítségével egyszerre be is lehetne őket hozni csak az a kérdéses tanácsos e?

#kinti cicák #macska védelem a hidegben
2017. jan. 6. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Csinálj nekik szigetelt macskaházat.
2017. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tegyél a cicaházba takarót. Be fogják bugyolálni magukat.
2017. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van esetleg egy garázs, kamra, nyárikonyha, stb?

Illetve látom, hogy be is akarod vinni a lakásba, hát azt nem tudom, hogy ha most először vannak bent, utána milyen lesz ebben a zord időben, egyébként ki-be járós macskák vannak, azok megszokják, nem fáznak meg. Esetleg ha hosszabb időre bent tudjátok őket tartani (órákra, vagy éjszakára, bár nyilván itt van rizikó - wc-zés), illetve azt el tudom képzelni, hogy be fognak utána kéredzkedni újra (akkor is, ha fáznak), mert ott meleg van, tehát fogják venni az adást.

Ha megtehetitek, és szeretnétek is, miért ne?

Hátha közelebb is kerültök hozzájuk :-).

2017. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
23%
Tilos ez a fajta "tartásmód" macskáknál. Veszélyesek az állatvilágra és kóbor állatnak is számítanak. Vidd be őket szépen és tartsd ott.
2017. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
macskát hogy lehet bent tartani? macskának nem való a lakás.
2017. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 5., azért több millió macska valahogy túléli a lakás létet :)A vadmacska, az valóban nem való lakásba.
2017. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk az összes macska kint van. Én nem takarítom a sz.rt a lakásban utánuk. Csináltam nekik egy macskaházat, hungarocellel bélelve, egy rakásra összebújnak és jól elvannak. Nem szabad a macskát a szobában tartani egész életében. Néha beengedjük kicsit enni, játszani, de nem visszük túlzásba.


Egyszer beszéltem egy csajjal neten, állítólag nagy macskamániás volt és azt mondta nekem hogy a macskát inkább élete végéig bent tartja, mert ha kiengedi akkor nagy veszély fogja fenyegetni és meghal XD

Én válaszul csak annyit írtam neki hogy képzeld el ha téged is egy életen keresztül a lakásban tartanának és nem engednének ki, vajon meddig bírnád ki úgy az életet? Kutyának macskának kell a szabadság, én sosem tartom bent egyiket sem a házban.

2017. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

gyerekkoromban rengeteg macskank volt, egy alkalommal volt 8

de mindig kint voltak

jatszani, neha enni, inni bejottek a lakasba, de nem engedtuk, hogy felmasszanak az agyra, asztalra

telen nyitottunk egy macska bejarot a garazs ajtora es amikor igen hidegek voltak, akkor bejottek es ugy 'agyaztunk' meg nekik, hogy az egyik futes cso mellett legyenek es igy kibirtak a kinti fagyokat

rengeteg egeret megfogtak a pinceben, a tyukolban pedig eluztek a vadaszgorenyt ami jott csirket lopni

szerintem cicat nem szabad csak lakasban tartani :(

2017. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem szabad bent tartani a macskát?

Ezt mondd azoknak a gazdiknak, akiknek a cicája mérgezés következtében, kínok között pusztult el.

Egy macskát nem tudsz telken belül tartani, így ha a környékeden van valaki, aki nem örül, hogy a cica telekakilja a veteményesét és elég elszánt, szépen kiteszi a macskáknak a mérget és el van intézve.

Én személy szerint csak olyankor engedem ki a cicát egy kicsit kirándulni a kertbe, amikor otthon vagyok, kertészkedem és a fél szememet rajta tudom tartani.

Nálunk a macska nem fogyóeszköz, nem játék, akit ha kedvem van beviszek a házba nyúzni egy kicsit. És igenis féltem, hogy baja esik. Mert egy van belőle és nem helyettesíthető egy másikkal.

És nem örülök, ha a felelőtlen macskatartók miatt rengeteg macska van a környéken, akik oltatlanul, férgesen, éhesen járnak-kelnek. Nincsenek ivartalanítva, mert ugyan minek költenének a műtétre, ha úgyis elüti őket egy autó.

Kérdező, ha tudod, vidd be őket, de akkor kell nekik alom bentre, ill. szobatisztaságra kell őket szoktatni. Vagy csinálj nekik hőszigetelt helyet, amibe teszel egy régi paplant összegyűrve, amibe be tudnak vackolni. És ha nyáron születtek, akkor hamarosan ivartalaníttani kellene őket, mert tavaszra ezek a cicák ivarérettek leszenek és jövő télen kicsitt több macskával lesz gondod.

2017. jan. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Kint nem csak a cicákat érheti baj, téged is elüthet az autó, szét téphet egy kóbor kutya, agyonüthet egy elmebeteg, el kaphatsz betegségeket a tömegközlekedésen stb. Csak te dönthetsz arról, hogy ki mész e, míg a cicákra ezt rá eröltetik, nállam van cica ajtó szóval rájuk bízom,mikor hol szeretnének lenni.
2017. jan. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!