Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr cica ivartalanítás...

Kandúr cica ivartalanítás utáni lábadozása?

Figyelt kérdés
Halihó! :) Szeretném megkérdezni, hogy tavasszal esedékes kinti kandúr cica ivartalanítása esetén érdemes 2 éjszakára behozni a házba? Olvastam, hogy ilyenkor nincs meg az egyensúly érzékük és furán járnak, dülöngélnek. Arra gondoltam, hogy 2 éjszakára vagy háromra behoznám és minden nap 15-30 percre (amikor már sokkal jobban van) 2x kivinném a cica társaihoz. Ettől nem lenne baja? Nem minden esetben vinném ki, csak ha tényleg jobban van már, sokkal. Ha az alomtálca nincs messze a cica fekhelyétől (adott esetben a hordozó) akkor el tudja ott végezni a dolgát? Mert kint, alomra és a természet lágy ölére is rá vannak szokva, attól függ az udvar épp melyik területén tartózkodnak. Tényleg ez után csak ivartalanított cicáknak való ételt ehet? Előre is köszönöm!

2017. jan. 7. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Másnapra már kutya baja nem lesz. Az enyém csak aznap volt bent egész nap, estére kint volt, akkor már úgy nagyjából magánál volt, reggelre pedig olyan volt mintha mi se történt volna. Ugyanazt ette utána mint előtte, semmi baja nem volt. Nem kell ennyire túlaggódni.
2017. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Addig mindenképpen legyen bent, míg teljesen ki nem ürül az altatószer a szervezetéből, kb. 24 óra. A 2 napos bentlét teljesen jó, addig kivinni sem kell. Persze, alomba végzi a dolgát.

Viszont míg nincs teljesen magánál, előfordulhat, hogy bepisil vagy hány. Erről nem tehet.

2017. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mi cicánk kb délelőtt 10-kor lett ivartalanítva, dél és 1 óra között hozhattuk haza. Nagyon kába volt, dülöngélt és a szája is végig nyitva volt szegénykémnek:D

Beraktuk a nyugodt helyére, amit csináltunk neki (bent a házban), és hagytuk. Próbáltuk itatni délután, de kihányta, aztán elaludt, csak nagyon késő este adtunk neki újra kicsit inni és enni, aztán másnap reggelig megint aludt. Reggel 9-re kutya baja sem volt, gallért levettük, kiengedtük, aztán mehetett a dolgára. A mi orvosunk csak valami ezüst spray-t használt a sebre, így nem kellett varratszedésre vinni, gallér pedig azért kellett, mert elkezdte nyalogatni meg harapdálni a sebet még amikor nem volt magánál, de általában kandúroknak nem kell.

Azért írtam ilyen pontosan, hogy nagyjából be tudd lőni az időt, nem kell napokig bent tartani utána, másnapra már ugyanolyan lesz mint régen, sőt a miénk azóta álommacska, ki sem mozdul a kertből, és a házban is jobban megmarad:D

Állítólag azoknak a tápoknak kisebb a zsírtartalma, de a miénk ivartalanítás óta extra játékos/aktív lett, ezért normál tápot kap.

2017. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyémet du 5re vittük, fél 6kor már otthon voltunk. Pár órát aludt még, utána pedig órákon keresztül minden egyensúlyérzékét elfelejtve össze-vissza mászkált félkómásan, még vakarózás közben is bealudt. Amíg ilyen kómás, enni nem szabad neki, meg talán inni se, de őszintén szólva erre már nem emlékszem. Aznap este még nem tettem ki, mert még az alvós dobozásból is kiesett volna, de mikor éjjel 1 óra körül febébredtem, és pont ébren is volt, akkoar kitettem. Addigra már koordinált volt a mozgása, meg a füle hőmérséklete is rendben volt - az altatás után órákig jéghideg volt.
2017. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!