Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire veszélyes egy "kóbor"...

Mennyire veszélyes egy "kóbor" kiscicát beengedni a házba?

Figyelt kérdés

Most költöztem egy új kertesházba, láttam hogy itt rohangál meg vinnyog egy kiscica.

Az előtérben csináltam neki egy dobozt, meglepő de azonnal felfogta, hogy az az ő helye, nem próbál meg kijönni.


A házba nem merem beengedni mert félek hogy amíg alszok lekarmolja az arcomat. Fogdosni nem fertőzésveszélyes?



2017. jan. 8. 17:45
1 2 3
 1/27 piriiiii ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy lekarmolná az arcodat... betegsége nyilván lehet. Mi a célod a cicával? Egyébként minden esetben érdemes elvinni orvoshoz, majd ő megmondja, hogy van-e valami baja. Ha nincs, fogdoshatod, ha van, az orvos diagnózisa szerint kell kezelni.

Én mindenképp fogdosnám, szeretem a cicákat és hálásak a simiért. :)

2017. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg szeretnéd tartani a cicát, akkor vidd állatorvoshoz. Kap féreghajtót, bolhairtót, majd oltásokat.

Nem veszélyes, maximum férget lehet elkapni tőle, ha nem figyelsz oda a higiéniára (pl. cicás kézzel eszel). De ha kap féreghajtót, majd ezután rendszeresen kapja, akkor ez a veszély is kiküszöbölhető.

Utána beengedheted a házba is nyugodtan, nem fog álmodban megkarmolni vagy ilyesmi. :)

2017. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megtámadni, miért tenné?

Amúgy meg 2 gramm az egész állat :D


Nem lesz tőle semmi bajod, engedd be nyugodtan, adj neki enni. Tejet ne, hanem felvágotatt pl vagy ilyesmit. Ne legyen hideg vagy meleg, csípős.


Régen éltem vidéken és az évek alatt több cicát is befogadtunk :) soha semmilyen baj nem volt belőle.


Meglátod milyen hálás lesz egy kis simogatásért, kajáért.

2017. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Dokinál be kéne oltatni és parazita mentesíteni, ha meg szeretnéd tartani, de ha most simogatod és utána kezet mosol semmi bajod nem lessz, és nem jellemző a kiscicákra hogy álmodban a fejednek esik és szétmarcangol, maximum játékbol picit csexeget, de akit elöször viszel be az még félénk eleinte s nem hiszem, hogy játszani akar veled éjjel,de csukd be a szoba ajtót s akkor tuti nem lessz gond, egy almos tálat sem árt be vinni, ha ott éjszakázik.
2017. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtartod, vidd orvoshoz, ahogy már írták, illetve szerezz be a cicatartáshoz szükséges felszereléseket. Nem fog rád támadni, és nem fogsz tőle elkapni semmit.
2017. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

:O Igen, elvihetem állatorvoshoz, de az is pénzbe kerül. Nem vagyok egy nagy állatartó, nem értek hozzá.


Csak láttam, hogy a szomszéd kővel dobálja, a tulajdonos amikor itt járt, és a cica megpróbált besunnyogni az ajtón, kb úgy dobta ki hogy még felfelé repült vagy 3 métert...


Amíg ez a nagy hideg van, addig bennt maradhat, ha jól viselkedik akor talán befogadom egy időre :S

2017. jan. 8. 18:00
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

hát, egy állat tartása bizony pénzbe kerül

ha szeretnéd megtartani, akkor mindenképp el kell vinned orvoshoz, mindkettőtök érdeke

az övé azért, hogyha van valamilyen esetleges betegsége, akkor kapjon rá megfelelő ellátást, a tiéd meg mondjuk azért, hogy ne legyél férges...


ha pedig nem szándékozod elvinni dokihoz, akkor inkább ajándékozd el jó helyre

2017. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 piriiiii ***** válasza:
Nekem odaajándékozhatod. :)
2017. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Lefertőtlenítettem a kezemet, meg mindent amihez azóta hozzáértem. Ez ennyire veszélyes? Mások is megsímogatnak mindenféle random cicát meg kutyát és nincs semmi bajuk.


Itt van még 2-3 felnőtt cica is, akkor azok is fertőzőek?

2017. jan. 8. 18:08
 10/27 A kérdező kommentje:
Félreértettétek a kérdést nem akarom véglegesen befogadni, csak beengedtem a házba, hogy ne fagyjon jéggé...
2017. jan. 8. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!