Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha van kaparófa, valóban azt...

Ha van kaparófa, valóban azt fogja használni a cica? Nem a bútorokat kaparja?

Figyelt kérdés

A bútorok nem az enyémek. A lakás csupa (drága) fenyőbútorral van berendezve, a konyhapulttól kezdve, az étkezőszekrényen és -asztalon át az ajtókig és ágyig minden fenyőfa, amiket a tulajdonosuk nagyon félt. A testvérem lakásában lakok egyedül, mivel ő nem használja, átengedte nekem a használatát.


Megemlítettem neki, hogy szeretnék befogadni egy macskát, ám ő nem hiszi el, hogy a macska nem tenne kárt a bútoraiban, ha van kaparófa. Bár a legtöbb helyen ezt olvasom, hogy a kaparófa lényege, hogy a bútorok épségét megőrizze a macskától, azért megkérdezem itt is azoktól, akik lakásban tartanak cicát (és kaparófát): valóban elkerülhető, hogy a bútorokon élezze a karmait, ha van több kaparófa is a lakásban?


(A testvéremnek nincs különösebb tapasztalata állatokkal, a szüleink mindig is csak kóbor macskákat etettek a ház körül, mindenféle felelősségtudat nélkül, amolyan "na van egy rühes dögünk" alapon. Nem volt baj, ha elveszett, elütötték, megmérgezték, "majd lesz másik". Benti tartásról pedig hírből sem hallottak, mivel "a koszos dög kintre való". A testvéremnek tehát nincs kiindulási alapja, hogy milyen is lakásban tartani egy macskát.)


Előreláthatólag még jó néhány évig itt lakok, egyetemista vagyok, a párom is beköltözik hozzám szeptemberben, tehát szeretnék ezzel számolva felelősséget vállalni egy kis szőrös családtagért.


A véleményeket, válaszokat köszönöm.



2017. jan. 10. 07:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Megállapodás kérdése!

Ha értelmesen néz rád és megértően bólogat, szolidáris lesz a bútoraiddal szemben.

Így gondoltad?

2017. jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de értelmes válaszokat várok, tapasztalatokat, macskatartóktól.
2017. jan. 10. 08:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hajlamosak a cicák mindenen élesíteni a karmukat, de ha már a legelején megmutatod neki a kaparófát esetleg be kened macskamentával és olyat veszel amin valami játék is van valószínü hogy rá szokik és szeretni fogja,ott fogja kiélni magát.
2017. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsot, második válaszadó.


Igen, sajnos közben egy baráttól is kaptam megerősítést, hogy a kaparófa nem egy életbiztosítás, de még a kanapé (hasonló érdes felület, mint a kaparófákon) is vonzóbb alternatíva lehet macskaszemmel a lakkozott, sima bútoroknál. És reméltem, hogy tud valaki valami jótanácsot a kaparófához való szoktatásra, mint amit írtál te is.

2017. jan. 10. 08:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előny ilyen szemponból neked, hogy lakozott sima felületekről van szó, azokat valóban nem részesítik előnyben a cicák, inkább egy ványadt ágy fa hát támláját, ha lehet egyáltalán fának nevezni, vagy az enyém pl egy vastag karton dobozon is élesítette régen azt szét marcangolta de nem volt kár érte, a macskamentával való bekenés tapasztalatom szetint csodákra képes. Amugy a rücskösebb felületeket szetetik, a sima felületü butorokat békén hagyják.
2017. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elkerülhetetlen, hogy ne sértse meg valamelyik bútort.
2017. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte soha nem használták.
2017. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Számítottam erre (is). Ennek fényében a macskamentás dologgal megpróbálkoznék, ha a testvéremmel sikerül megegyeznem.

2017. jan. 10. 10:39
 9/11 anonim ***** válasza:
A (talált) cicám eleinte mindent kapart (szőnyeg, kanapé, ablak stb) aztán szép lassan leszokott róla, végül csak a kaparót használta. Ha látod, hogy kaparja a bútort, kiálts rá pl "Nem szabad!". Esetleg vízi pisztolyt is bevethetsz, ha szükséges. Kb mindenről így lehet leszoktatni őket (pulton/asztalon mászkálás, kanapén fekvés stb) A kaparófára pedig érdemes szárított macskamentát szórni, a többségük "megbolondul" tőle és elkezdi kaparni. :)
2017. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 benti cicám van. Van egy kötéllel bevont oszlop, padlótól-plafonig. Leginkább azon körmölnek ( a körmölés amiatt szükséges neki, mert egyrészt az elhalt körömtől úgy szabadulnak meg, másrészt a talppárnák közé került ezt-azt kitisztítják). A bútorok fa felületét még soha nem bántották, de a kanapé oldalán időnként bizony körmölnek. Tudják, hogy nem szabad, mert mire rájuk szólnék, már futnak is tova :)
2017. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!